The BUTTERFLY effect 
(Mládežnícka výmena) 

IMG_20161214_195623

/3-12. 8. 2017/ Tenuta Sant’Antonio, Poggio Mirteto Scalo/ Taliansko/

Zaujíma Ťa migračná kríza? Príď sa učiť od najlepších! Už úvodom augusta v srdci Apeninského polostrova

IMG_20161212_162334-2-2

Organizátor projektu: Lunaria
Mobilita mládeže sa uskutoční v termíne od 3. do 12. augusta 2017 pri mestečku Poggio Mirteto Scalo v srdci Apeninského polostrova.
Témy projektu: Migračná kríza, Rasizmus, Diskriminácia, EVS ako nástroj pomoci utečencom, Aktívne občianstvo EU.
Pracovný jazyk: Anglický.
Počas projektu budú používané a rozvíjané metódy neformálneho vzdelávania za účelom získania nových praktických skúsenosti a zručností potrebných pre prácu s mládežou.
Cieľ projektu: Projekt Butterfly effect zahŕňa 3 akcie: Training Course, Job Shadowing and Youth Exchange. Jeho cieľom je vzbudiť záujem mladých dospelých v Európe o dennodenný nárast diskriminácie a rasizmu smerujúcim voči prichádzajúcim migrantom a utečencom. Projekt predstaví Európsku dobrovoľnícku službu ako prostriedok na podporu mieru.  
Zúčastnené krajiny: Taliansko, Rumunsko, Turecko, Francúzsko, Slovensko
Počet účastníkov: 30
Kto je ideálny účastník projektu? 
Požiadavky na účastníka: 
- vek 18 - 30 rokov 
- aktívna znalosť Anglického jazykapre potreby Mládežníckej výmeny postačuje mierne pokročilá znalosť jazyka na úrovni B1 (výnimky môžu byť povolené aj pri základnej znalosti na úrovni A2, v závislosti od zloženia skupiny)
Úlohy účastníka: 
- aktívne participovať na programe projektu.
-prezentovať centrálnu Európu a jej kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural evening". Kreativite medze nekladú, výber ponecháme na vás, aj keď budeme ho konzultovať  Náš typ je uprednostniť kvalitu a pútavosť, pred časovým trvaním a množstvom. Na webe visí tona kvalitných videí a fotografií a vy určite poznáte aj voľajakú tradíciu. Po vzájomnej dohode skupina prinesie typické jedlá (pochutiny, ľahko prepraviteľné potraviny), hudbu (aktuálnu, folklórnu), čo považuje za reprezentatívne.
Požiadavky na skupinu: 
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 6 účastníkov
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural evening".

2870925

priroda-den-Europa

Dôležité info:
Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel programu Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.
Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 170 €. Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať / odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.
Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Na žiadosť zabezpečí účastníkovi sprostredkovanie cestovného postenia vysielajúca organizácia.
Účastnícky príspevok: 75 € (poberateľov sociálnych štipendií a zdravotne ťažko postihnuté osoby o príspevok neprosíme)

Umbria Italy 17

Rieti

Ako sa prihlásiť?
Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) na info@youthfullyyours.sk
Projekt je finančne podporený programom Erasmus +
ErasmusPlusO
Share on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneBuffer this page
shéring is kéring!