Menu Zavrieť

"Ethnicity and Integration in Multicultural Europe" ETNIC z pohľadu Natálie

 

Etnic bol seminár, ktorého som sa zúčastnila ako reprezentantka organizácie Youthfully Yours SR, v čase od 27.11.-2.12.2017. Od tohto obdobia som už stihla zužitkovať rôzne nadobudnuté znalosti. Hlavnou tematikou bola inklúzia etnických menšín do spoločnosti.  Na tom projekte participovalo celkovo 14 krajín napríklad Chorvátsko, Litva, či Turecko. Každá z týchto krajín mala za úlohu odprezentovať svoju organizáciu a spôsob akým sa snažia pomôcť etnickým menšinám v ich krajine. Išlo o organizácie, ktoré pomáhali napríklad imigrantom, deťom s downovým syndrómom alebo deťom s autizmom. Z týchto prezentácií som sa dozvedela o mnohých metódach ako pracovať s týmto typom ľudí a dokážem ich aplikovať v mojej dobrovoľníckej činnosti (práca s deťmi z krízových centier a detských domovoch).

Taktiež som sa zlepšila v anglickom jazyku a vytvorila si mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Dostala som možnosť načerpať mnoho inšpirácie a chuť pokračovať ďalej v tom čo som doteraz robila.

V rámci tohto týždňa sme mali aj možnosť navštíviť mestá Sibiu a Alba Lulia, kde sme videli oslavy výročia vzniku Rumunska.

Hosťovská organizácia bola veľmi ústretová a veľmi oceňujem ich pripravený program.

Veľmi rada by som sa poďakovala organizácií Youthfully Yours za možnosť sa zúčastniť na tomto seminári.

Natália Bontová

Projekt je finančne podporený programom Erasmus +
ErasmusPlusO

Hits: 1061