Menu Zavrieť

Be the Change

(Mládežnícka výmena)

Buďme tou zmenou, ktorú chceme vidieť!

/13-20.10.2021/Faro/Portugal

 

Organizátor projektu: Lilaz

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 13. do 20. októbra 2021 v mestečku Faro, v Portugálsku.

Hlavným cieľom projektu je zvýšiť informovanosť a posilniť postavenie mladých ľudí, aby vystupovali ako globálni občania vo svojich vlastných komunitách.

„Be the Change“ je projekt vytvorený na podporu a povzbudenie globálneho ducha v kontexte obrovskej potreby pozitívnej zmeny vo svete. Projekt nadväzuje na myšlienku vzbudiť obavy o súčasný svet, priniesť udržateľné zmeny a vzdelávať mladých ľudí, ako sa stať globálnymi občanmi prostredníctvom opatrení neformálneho vzdelávania a podpory vzdelávania.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti podnikania, start upov alebo nezamestnanosti.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Portugálsko, Česko, Poľsko, Španielsko, Estónsko a Grécko.

Počet účastníkov: 35

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 18 - 30 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 5 účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 360 €.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Portugalsku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: ASAP

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 434