Menu Zavrieť

Dance for Equality
(Mobilita pracovníkov s mládežou)

Tanec už ani zďaleka neslúži len ako umenie či zábavu !

/11. - 19. 10. 2020/Samobor/Chorvátsko

Organizátor projektu: Pozitiva Samobor

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 11. do 19. októbra 2020 v historickom mestečku Samobor, v Chorvátsku.

Hlavným cieľom aktivity bude snaha organizátora ukázať účastníkom, čo všetko tanec dokáže. Vzdelávanie metódou tanca je čoraz viacej známe a má prekvapivé výsledky. Neformálne vzdelávanie je zábavné samo o sebe a v spojitosti s tancom i veľmi náučné. Rovnosť a rovnakosť sú dôležité, najmä v tejto dobe, kedy sa ešte stále bojuje s rasizmom a nerovnosťami pri pohlaviach. Čo ale dokáže spojiť všetkých ? Jednoznačne tanec.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti nerovnosti pohlaví či rasizmu.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Chorvátsko, Poľsko, Rumunsko a Bulharsko

Počet účastníkov: 30

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 18 - 25 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.     

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 6 - tich účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Chorvátsku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.sk

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: 28.8.2020

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 514