Menu Zavrieť

The Decade of Citizens

(Mládežnícka výmena)

Oboznám sa s tvojimi právami!

/04-12.11.2021/Larnaca/Cyprus

 

Organizátor projektu: One Terrene International

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 4. do 12. novembra 2021 v mestečku Larnaca, na Cypre.

Hlavným cieľom projektu je poskytnúť mladým ľuďom nástroje a zdroje, aby pochopili svoje práva ako občania EÚ, aby pochopili dôvody rozhodnutí svojich vlád, spochybnili tieto rozhodnutia a aktívne sa zapojili do reformy, ktorá je potrebná v ich komunitách a v EÚ.

Projekt využije sériu osvedčených neformálnych metodík na dosiahnutie svojich cieľov a bude naďalej umožňovať mladým ľuďom porozumieť dôležitosti aktívneho občianstva, aby sme všetci mohli prispieť k rozšíreniu EÚ a pozitívnemu a kolektívnemu rastu našich krajín. Budeme skúmať zmluvy EÚ a dokonca aj zákony a politiky EÚ, uvidíme, ako ich naša krajina ovplyvnila, a čo je dôležitejšie, ako my ako mladí ľudia môžeme ovplyvniť a ovplyvniť budúcu politiku v EÚ.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti podnikania, start upov alebo nezamestnanosti.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Arménsko, Turecko, Bulharsko, Cyprus, Grúzinsko, Grécko a Litva.

Počet účastníkov: 40

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 18 - 30 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 5 účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 235 €.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné na Cypre.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: ASAP

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 478