Menu Zavrieť

Disconnect to Reconnect

(Mládežnícka výmena)

Nauč sa ovládať technológie!

/7.8. - 17.8. 2021/ Passignano sul Trasimeno/ Taliansko

Organizátor projektu: Kora

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 7. do 8. augusta 2021 v mestečku Passignano sul Trasimeno v Taliansku

DISCONNECT TO RECONNECT“ je 10 denná mládežnícka výmena pre 36 mladých účastníkov vo veku od 18 do 30 rokov zo šiestich krajín, ktorá sa snaží zabrániť zneužívaniu a nesprávnemu použitiu nových technológií, ktoré spolu s opustením harmonického spôsobu súžitia s prírodou a planétou, typické pre mestské postindustriálne spoločnosti, môžu viesť k duševným chorobám, ako je stres, depresia alebo nomofóbia, a tiež k ďalším chronickým chorobám spôsobeným mimoriadne sedavým životným štýlom, ako je obezita.

Cieľmi projektu je taktiež:

  • Vytvoriť dočasné technologické prepojenie, ktoré vám umožní vyhnúť sa náročnému použitiu technológie a mať širší prehľad o možnostiach a hrozbách, ktoré predstavuje. 
  • Predefinovať vzťah, ktorý majú účastníci s technológiami, vytvorenie zdravšieho spôsobu využívania týchto nových nástrojov.   
  • Účastníci sa znovu spoja s okolitým prostredím, s prírodou a sami so sebou. 
  • Zvyšovanie vedomostí o rôznych umeleckých prejavoch a výrazoch tela, manuálnych prácach a technikách ochrany duševného zdravia.  
  • Zvyšovanie vedomostí o prírode a životnom prostredí.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rozličných športov, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti ovládania technolgií.

Pracovný jazyk: anglický jazyk

Zúčastnené krajiny: Lotyšsko, Rumunsko, Španielsko, Francúzsko, Taliansko

Počet účastníkov: 36

Kto je ideálny účastník projektu?

  • mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 18 -30 rokov
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v anglickom jazyku

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 5 - tich účastníkov (5+ group leader starší ako 18 rokov).
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Intercultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275 €.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Taliansku.

 

 

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU!

Deadline na prihlásenie: do 10.7.2021

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 532