Menu Zavrieť

Environment as a culture of education
(Mládežnícka výmena)

Nájdi riešenia na klimatické problémy!

/11. - 19.6. 2021/ Tsaghkadzort/ Arménsko

Organizátor projektu: Youth Opportunities Club NGO

Tréningový kurz sa uskutoční v termíne od 11.  do 19. júna 2021 v  meste Tsaghkadzor v Arménsku.

Mládežnícka výmena je vytvorená s cieľom odpovedať na otázky ohľadne klimatickej krízy a klimatických problémov nielen globálnych, no najmä lokálnych, a tiež s povzbudením mladých aktívnych ľudí, ktorým táto téma nie je ľahostajná. Počas projektu zažiješ ohromne veľa aktivít a jedinečnú metodológiu neformálneho vzdelávania, s ktorou sa nebudeš nudiť. Tešiť sa môžeš na outdoorové vzdelávanie, turistické výlety, simulácie podnikovej činnosti (naučíš sa niečo o sociálnom podnikateľstve), kooperatívne hry, malé diskusné skupiny, skupinovú dynamiku a ďalšie. Nadobudnuté skúsenosti pomôžu nielen planéte, ale i samotnému participantovi, nakoľko príde spať oddýchnutý, plný energie a motivácie konať 🙂

Počas projektu získate množstvo skúseností, inšpirácií a vedomostí, ktoré sa zameriavajú na nádej, že konkrétne akcie nevyhnutné na zmenu, nie sú len potrebné, ale aj možné! 

Pracovný jazyk: anglický

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Bielorusko, Arménsko, Gruzínsko, Grécko, Moldavsko, Ukrajina, UK

Počet účastníkov: 5

Kto je ideálny účastník projektu?

  • mládežnícky vedúci, pracovník s mládežou, sociálny pracovník, projektový koordinátor
  • osoba pripravujúca sa na niektorú z uvedených pozícií,
  • osoba so záujmom pôsobiť v budúcnosti na jednej z uvedených pozícií,
  • plnoletá osoba 18- 30 rokov (team leader môže byť 30+) ,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v anglickom jazyku (požaduje sa stredne pokročilá znalosť jazyka na úrovni B1 – B2).           

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 5- tich účastníkov (4+1 líder).
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Intercultural night" a odprezentovať Slovensko a jeho klimatické problémy.

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Arménsku.  

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.sk. Do predmetu uveď názov projetku.

INFOPACK nájdeš TU!

 

Deadline na prihlásenie: ASAP!!

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 553