Menu Zavrieť

Európsky dobrovoľnícky projekt v Taliansku

Buď nápomocný vo svete!

začiatok: február/marec na 9 mesiacov /Padova/Taliansko

Organizátor projektu: Cooperativa Sociale Il Sestante Onlus

Európsky dobrovoľnícky projekt (EVS/EDS) sa uskutoční v termíne od začiatku februára/marca na 9 mesiacov  v  meste Padova,  v Taliansku.

V skratke sa ako dobrovoľník sa môžeš zapájať do integračného procesu žiadateľov o azyl, kde navštíviš ich domovy a pomôžeš im v ich každodenných aktivitách, v sprevádzaní v centrách verejnej služby pri vydávaní dokladov a na lekárskych prehliadkach a mnoho iných. V prípade nedostatku skúseností ti budú dispozícií koordinátori a mentor.

Budeš sa podieľať na príprave workshopov, ako sú: výchova k aktívnemu občianstvu prostredníctvom umenia a participatívnych nástrojov, IKT laboratóriá, medzinárodná kuchyňa a zdravá výživa, športové aktivity ako nástroj zdravotnej výchovy, okrem toho môžeš rozbehnúť remeselné dielne, čítanie periodík, filmové recenzie, jazykové výmeny alebo iné vzdelávacie aktivity - koniec koncov - fantázii sa medze nekladú.

Okrem iného bude medzi tvoje úlohy patriť aj podpora a promovanie mnohých sociálnych aktivít vedúcich k fungujúcej inklúzii (festivaly).

Absolvuješ aj špecifickú odbornú prípravu na tému integrácie utečencov a súvisiacich tém, ako je napríklad tímová práca, riešenie konfliktov, či využívanie participatívnych nástrojov.

Pracovný jazyk: Anglický.

Kto je ideálny účastník projektu?

  • osoba vo veku 18 - 30,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v anglickom jazyku,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  •  je prínosom, ak sa pohybuješ v oblastiach týkajúcich sa integrácie utečencov a sociálneho začlenenia,
  • a ak máš aspoň minimálnu znalosť taliančiny- uľahčí ti to adaptáciu.

Dôležité info:

Ako dobrovoľník budeš žiť v byte v Padove s inými dobrovoľníkmi, kde budeš mať jednolôžkovú izbu s využitím kuchyne, kúpeľne a spoločných priestorov domu (wi-fi nie je zaručené). Každý mesiac dostaneš peniaze na nákup potravín a vreckové k dispozícií budeš mať aj kartu na autobus.

Počas projektu budeš môcť využiť kurz talianskeho jazyka. Okrem toho absolvuješ špecifickú odbornú prípravu na tému integrácie utečencov a súvisiacich tém.

Neváhaj a využi možnosť vycestovať na európsky dobrovoľnícky projekt už začiatkom marca a zapoj sa aj TY svojim malým pričinením k lepšej integrácii do spoločnosti.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu prečo práve ty by si mál ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.sk

Ak máš nejaké otázky, alebo potrebuješ viac informácií, neváhaj nás kontaktovať mailom na info@youthfullyyours.sk.

INFO PACK nájdeš práve TU!

Deadline na prihlásenie: max. do 15.2.2019

Projekt je finančne podporený programom European Solidarity Corps.

Hits: 948