Menu Zavrieť

Gwadapreneuriat+

(Mládežnícka výmena)

Poď sa dozvedieť niečo viac o udržateľnom podnikaní !

/14.3. - 24. 3. 2022/Le Moule, Guadeloupe, /Francúzsko

Organizátor projektu: Coconutwork

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 14. do 24. marca 2022 v  Le Moule, Guadeloupe,  Francúzsku.

Hlavným cieľom projektu bude snaha ukázať mladým ľudom možnosť podnikania zameraného primárne na ekológiu, poľnohospodárstvo a remeslá. Projektu sa zúčastní 7 podnikateľov, 7 lektorov neformálneho vzdelávania a 21 mladých ľudí, ktorí sa momentálne hľadajú alebo nevedia, kde v živote začať. V zaujímavom prostredí, pre nás Európanov neznámom, sa budeme môcť dozvedieť ako fungujú podobné podnikania v Guadeloupe a pomocou medzikulturálneho dialógu sa dozvieme množstvo zaujímavých informácií.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti podnikania. Samozrejme, tešiť sa môžeš aj na interkulturálne večery a nezabudnuteľné zážitky !

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Francúzsko (2x), Litva, Lotyšsko, Grécko a Rumunsko

Počet účastníkov: 35

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 18-30 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku,
  • mladý podnikateľ ( podnikanie aspoň 3 roky),
  • NEET osoba - momentálne bez školy i práce.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 5 - tich účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené podľa dohody. Účastník si zabezpečuje iba cestu do/z Paríža.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné vo Francúzsku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.sk. Do predmetu uveď názov projetku.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: 12/2/2022

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 644