Menu Zavrieť

Let’s cook our heritage

(Mobilita pracovníkov s mládežou)

Vieš ako súvisí dedičstvo nášho národa s jedlom ?

/4. - 13.11. 2020/Losar de La Vera/Španielsko

Organizátor projektu: Cooperation Network of European Routes of Emperor Charles V

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 4. do 13. novembra 2020 v historickej bašte tradičnej kuchyne Losar de La Vera, v Španielsku.

Hlavným cieľom projektu bude snaha ukázať mladým ľudom zo sveta gastronómie a jej nadšencov ako súvisí dedičstvo ich národa s jedlom. Svet je plný rôznych druhov jedál, rôznych kuchýň, príprav či druhov surovín používaných na varenie, dôležitou súčasťou teda bude i prezentácia svetovej kuchyne a odbúravanie voči jej predsudkom. Predsudkom, ktoré môžu viešť až k rasizmu a etnickým problémom. Podstatné je teda rešpektovať kuchyňu rôznych krajín a sám sa snažiť o to, aby prezentoval dedičstvo jeho národa, ktoré spočíva taktiež v jedle. Bryndzové halušky ... Kapustnica .... a mnohé iné výborné jedlá našej kuchyne, ktoré môžu koniec koncov budovať množstvo pracovných a podnikateľských príležitostí.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rozličných športov, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti jedla a jeho historickej hodnoty.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Španielsko, Bulharsko, Lotyšsko, Cyprus a Taliansko.

Počet účastníkov: 30

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku minimálne 18 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 6 - tich účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 360.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Španielsku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: 20.9.2020

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 417