Menu Zavrieť

Political Games

(Mobilita pracovníkov s mládežou)

Vieš prečo sa politici a médiá snažia zastrašovať ľudí ?

/22. - 30. 8. 2020/Bansko/Bulharsko

Organizátor projektu: YOUTHS FOR THE BALKANS

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 22. do 30. august 2020 v krásnom Bansku, v Bulharsku.

Hlavným cieľom projektu bude snaha ukázať mladým ľudom hru, ktorú hrajú politici a médiá v záujme zastrašiť verejnosť. Ich taktiky a spôsoby, ktorými to vedia dosiahnuť, taktiež ako sa im brániť a využiť vo svoj prospech. Naučiť sa ako kriticky myslieť a nebyť frustrovaný keď niečo nevýjde. Dôležitou súčasťou novodobej politiky je i diverzita jednotlivých ľudí v parlamente či zákony, ktoré sú presadzované práve pre ľudí, ktorí sú rôznorodí a často sa stávajú obeťou diskriminácie.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rozličných športov, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti politickej hry a diverzity.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Bulharsko, Taliansko, Poľsko a Srbsko

Počet účastníkov: 30

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 17 - 30 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 6 - tich účastníkov ( z toho 1 mládežnícky líder - vek 18+ )
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Bulharsku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: 15.7.2020

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 611