fbpx
Menu Zavrieť

Sicily Against Hate Speech
(Mobilita pracovníkov s mládežou)

Inklúzia, diskriminácia, nenávistné prejavy, fake news a mnoho dalšieho.

/21. 3. - 28. 3. 2020/ Ragusa/ Sicília/ Taliansko

Organizátor projektu: Generazione ZERO

Tréningový kurz sa uskutoční v termíne od 21. do 28. marca 2020 v historickom mestečku Ragusa, na ostrove Sicília v Taliansku.

Hlavným cieľom tréningu bude poskytnúť pracovníkom s mládežou informácie a riešenia na témy súvisiace s obhajobou ľudských práv, šírením falošných správ v médiách a vplyvu na politické otázky. Počas mobility budú účastníkom predstavené nástroje, s pomocou ktorých si sami môžu overiť či sú získané informácie pravdivé alebo sa jedná o tzv. fake news. Ďalšou zaujímavou a aktuálnou časťou tréningu bude téma mytou a predsudkov, ktoré sú spojené s náboženstvom. Na projekte sa tiež bude propagovať diverzita a pluralizmus, ako kultúrne bohatstvo pre každú EÚ krajinu. Tiež sa dozviete viac o stereotypoch a ako s nimi bojovať a to najmä v spojení s prácou medzi mladými ľuďmi.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Maďarsko, Portugalsko, Litva, Slovensko, Grécko, Poľsko a Taliansko, 

Počet účastníkov: 28

Kto je ideálny účastník projektu?

  • mládežnícky vedúci, pracovník s mládežou, sociálny pracovník, projektový koordinátor
  • osoba pripravujúca sa na niektorú z uvedených pozícií,
  • osoba so skúsenosťami z oblasti fake news, hate speach, inclusion, extrémizmus..,
  • osoba so záujmom pôsobiť v budúcnosti na jednej z uvedených pozícií,
  • plnoletá osoba (horná veková hranica nie je určená),
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku (požaduje sa stredne pokročilá znalosť jazyka na úrovni B1 – B2).           

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 4 - och účastníkov vo veku 18-35 rokov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275 €.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Taliansku.  

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.sk

INFOPACK nájdeš TU!!!

Deadline na prihlásenie: 10. 2. 2020

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO