Menu Zavrieť

Social entrepreneurship for rural areas
(Mobilita pracovníkov s mládežou)

Cesta, ako urobiť vlastný podnik, nebola nikdy jednoduchšia.

/10. 5. - 17. 5. 2020/ Praha/ Česko

Organizátor projektu: GENESIS

Seminár sa uskutoční v termíne od 10. do 17. mája 2020 v Prahe, v Česku.

Seminár sa bude skladať z 2 častí, kedy prvá bola v novembri 2019 v Gruzinsku a druhá v máji v Česku.

Hlavným cieľom seminára bude snaha ukázať mladým ľudom, že podnikať na vidieku sa oplatí. V dobe kedy sa väčšina spoločností sústredí vo veľkým mestách, je dôležité aby aj vo vidieckych oblastiach bola možnosť zamestnať sa. Veľké množstvo podnikateľských príležitostí je práve tam. I keď si to mnohí z nás ani neuvedomujú.

V tejto druhej fáze sa zameriate na to, ako vytvoriť vlastný podnik. Naučíte sa základy aj zložitejšie veci, ktoré budete môcť následne využiť v praxi

Celý seminár bude dynamický a rozmanitá, bude využívať neformálne vzdelávanie pri uskutočňovaní hlavnej témy projektu. Ako účastník zažiješ široké spektrum aktivít, metód a nástrojov, spoznáš nových ľudí, dozvieš sa množstvo zaujímavých a užitočných vecí o podnikaní na vidieku. A zistíš, že aj vidiecke oblasti ponúkajú množstvo príležitostí, len ich treba vedieť nájsť a využiť.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Gruzínsko, Česko, Libanon, Lotyšsko, Azerbajdžan, Bielorusko a Grécko

Počet účastníkov: 28

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba staršia ako 21 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 3 - och účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 150.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Česku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: 29.2.2020

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 376