Menu Zavrieť

Prečo?

Keď mám voľný čas, môj cieľ je jasný := cestovanie, hory a s ním spojené dobrodružstvo. V januári som dostal možnosť byť stážista v YY a tu je moje Prečo?

Keďže rád cestujem, projekt Erasmus+ bol veľmi dobrou možnosťou ako cestovať po Európe zadarmo. Keď som o tomto počul po prvý krát, veľmi som tomu neveril. Kedy by som mohol ísť niekde zadarmo a dokonca zo Slovenska? No chance... 😀 Veď keď počujem, že je to financované cez Európsku úniu tak prvé slovo čo mi napadne je "korupcia". Prvá mládežnícka výmena bola pre mňa veľkou skúškou či to naozaj tak je alebo nie. Infopack o projekte vyzeral namakane. Keď som tam prišiel, vyzeralo to tam ako v rozprávke a teraz môžem so spokojnosťou povedať, že to bol najlepší projekt na ktorom som sa mohol zúčastniť a popritom vieš čo? Stihol som navštíviť 3 hlavné mestá: Warsava, Tallin a Rigu a to v rámci jedného projektu.

Keď rozprávam svoje príhody z cestovania a hovorím ľuďom, že to je takmer zadarmo, veľa ľudí nechápe ako to robím. Mojou snahou je pomôcť organizácii YY dať do povedomia mladým ľuďom možnosti, ktoré im Erasmus+ ponúka.  Vidím, že sa veľa mladých ľudí boji ísť do toho pre rôzne dôvody. Ja im tie dôvody chcem pomôcť odstrániť a ponúknuť im možnosť vycestovať, zažiť novú kultúru a nadviazať priateľstvá, ktoré v budúcnosti nebudú určite na škodu.