fbpx
Menu Zavrieť

Prečo? Zuzana

Myslím, že každý z nás pozná ten pocit keď sa pomaly začne utápať v stereotype. Moment, kedy cítime že potrebujeme zmenu. Možno nasadnúť do prvého lietadla a nechať sa unášať priestorom, ktorý je každou minútou vzdialenejší, a tým nadobúdajúc pocit slobody. To bol aj jeden z impulzov prečo som si vybrala svoj úplne prvý Erasmus projekt v španielskej metropole Madride. Pocit neznáma a neprebádaná.

Dovtedy som veľmi neinklinovala k španielskej kultúre, jazyku či krajine ako takej. Ale už pri prvých krokoch novým mestom som začala pociťovať zvláštne emócie. Určitú spolupatričnosť ku krajine, o ktorej som dovtedy mala vedomosti iba zo školských lavíc. A prvými dňami v “novom svete” sa začínalo tvoriť silne puto trvajúce až dodnes. Tieto riadky píšem v lietadle do Valencie, takže vidíte, že neklamem. Práve Erasmus mi ukázal môj druhý domov, krajinu ktorú milujem a ktorej históriu a zvyky obdivujem. Bez rozhodnutia skúsiť niečo mimo svojej dovtedy vydláždenej cesty by som to možno nikdy nezistila. Ale to samozrejme nie je jediný benefit využitia možnosti vycestovať. Človek nadobudne zručnosti v plánovaní, získa zodpovednosť za svoje rozhodnutia a osobne rastie. O spoznaní nových ľudí a priateľstiev z toho vyplývajúcich hádam ani nemusím hovoriť.

Ak neveríš, skús si to aj ty ! 😉

A to je moja odpoveď na to prečo. Aby každý dokázal spoznať sám seba a nebál sa urobiť malý krôčik do neznáma. Sama za seba môžem povedať, že to stojí za to !

Byť súčasťou organizácie, ktorá mladým ľuďom ponúka možnosti vycestovania a opustenia komfortnej zóny je pre mňa úžasným posunom vpred.

Veď predsa náš život nie je o destinácii ale o ceste samotnej ! 🙂