Menu Zavrieť

 

Let’s Go Eco Tourism (Mobilita mládeže)

Murzasichle_20309

/16-25.9.2016/ Murzasichle/ Poland /

Eko-turizmus pod septembrovými Tatrami! 

 

Organizátor: Youth of Europe 
Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 16. do 25. septembra  v dedinke Murzasichle – pod Tatrami.
Témy projektu:  Eko-turizmus, Trvalo udržateľný rozvoj, Aktívne občianstvo, Turistika.
Pracovný jazyk: Anglický.
Počas projektu budú použité metódy neformálneho vzdelávania ako: prezentácie, diskusie, “brainstorming”, vzájomné hodnotenia, “energizer-e”. Súčasťou programu bude viacero ľahších výstupov vo Vysokých Tatrách, prípadne skupinový výstup na Rysy – z Poľskej strany
Cieľ projektu: Zvýšiť záujem mládeže o ekológiu a eko-turizmus.
Počet účastníkov: 30
Zúčastnené krajiny: Nemecko, Litva, Rumunsko, Poľsko, Slovensko

 

Požiadavky na účastníka: 
– vek 18 – 30 rokov
– aktívna znalosť Anglického jazyka – pre potreby Mládežníckej výmeny postačuje mierne pokročilá znalosť jazyka na úrovni B1 (výnimky môžu byť povolené aj pri základnej znalosti na úrovni A2, v závislosti od zloženia skupiny)
(Pozn. Účastníci Mobilít mládeže vysielaný prostredníctvom Youthfully Yours SR musia v čase vycestovania na projekt dosiahnuť vek 18 rokov. )
Požiadavky na skupinu:

Prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas “Inter-cultural evening”. Kreativite sa medze nekladú, výber ponecháme na vás, aj keď budeme ho konzultovať ? Náš typ je uprednostniť kvalitu a pútavosť, pred časovým trvaním a množstvom. Na webe visí tona kvalitných videí a fotografií a vy určite poznáte aj voľajakú tradíciu. Po vzájomnej dohode skupina prinesie typické jedlá (pochutiny, ľahko prepraviteľné potraviny), hudbu (aktuálnu, folklórnu), čo považuje za reprezentatívne.

 

Group-0-_MG_3677__MG_3687-5-images_editfin_mini720p_sRGB-750x410

 

Dôležité info:
Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel programu Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.
Info o ubytovaní:  http://www.utoski.pl/pl,dw-u-toski-2
Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 170 €. Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne.
Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať / odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.
Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Na žiadosť zabezpečí účastníkovi sprostredkovanie cestovného postenia Vysielajúca organizácia.
“Super, chcem ísť! Čo musím urobiť?”
postačí ak nám pošleš svoje CV (v Slovenskom alebo Anglickom jazyku) na youthfullyyourssr@gmail.com
Chceš zobrať aj známych? Všetko je možné, špecifikuj to prosím v maile alebo pošlite jeden email skupinovo.

Hits: 902