Menu Zavrieť

Youth against modern day addictions

(Mládežnícka výmena)

Závislosť už zďaleka nie je len o alkohole a drogách !

/13.2. - 24. 2. 2020/Atény /Grécko

Organizátor projektu: Seize The Day

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 13. do 24. februára 2020 v  Aténach, v Grécku.

Hlavným cieľom projektu bude snaha ukázať mladým ľudom, že novodobá spoločnosť pozná viac než len závislosť na drogách a alkohole. Instagrám má možnosť pozrieť si, koľko minút ( reálne aj hodín ) strávime pozeraním na našu timeline či iných vecí. Je veľmi zaujímavé aké číslo nám ukáže ... Veľa krát vie aj prekvapiť.

Skoro každí z nás má nejakého idola. Aestetického v každej jeden veci. Či už je to váha, alebo krivky. Viacerí po tom túžia a snažia sa urobiť "Bohémsku postavu". Pri tom si ani neuvedomujú, že kvôli tomu spadli do závislosti. Extrémne cvičenie alebo dychberúce diety pri ktorých si človek povie, či ten druhý vôbec niečo za deň zje. Stereotypy ktoré sú čoraz častejšie. Ale i to sa dá zmeniť !

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti závislostí. Samozrejme, tešiť sa môžeš aj na interkulturálne večery.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Grécko, Taliansko, Bulharsko, Rumunsko a Litva.

Počet účastníkov: 43

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 18-30 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 7 - mich účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Grécku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.sk. Do predmetu uveď názov projetku.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: 10/12/2019

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 913