Menu Zavrieť

Prečo?

Arnold YY

Ahoj som Arnold z srdca východu, Košíc, a tu je moje prečo.

Celé to začalo len pár mesiacov dozadu, v jednom košickom podniku kde som sa zoznámil s mojou priateľkou. Asi ako prvú vecu mi o sebe povedala, že bola za dva roky na vyše desiatich mládežníckych výmenách a vravela mi, ako jej to veľa dalo. Tiež sa o pár dní chystala na jednu do Rakúska. Mne sa predstava toho stráviť  vianočné prázdniny s ňou niekde v Rakúsku veľmi páčila, tak som sa jej deň pred odchodom opýtal či by som sa k nej mohol pridať.

Z toho čo najprv bolo prevažne pudové rozhodnutie sa stala láska! A nie len medzi nami, ale aj medzi mnou a Erasmom +.  Moju prvú výmenu som si veľmi užil, naučil som sa a zažil počas nej kopu vecí v prítomnosti skvelých ľudí z rôznych kútov Európy. Najviac som si na tejto výmene užil práve neformálne vzdelávanie, čo je jednou z hlavných častí Erasmu+.

Potom nasledovala moja ďalšia výmena, počas ktorej som zaujal rolu lídra, aj napriek môjmu relatívne nízkemu veku.  Videl som koľko veľa „banalít“ treba pri Erasmoch riešiť zo strany vedenia projektu, no ani to ma od Erasmov neodradilo.

Prečo som sa teda rozhodol byť stážistom v YY SR? V Erasme+ som uvidel hodnotu ktorú dokáže ľudom dať a tak som sa ju rozhodol poskytnúť ďalším ľuďom. O dieru v zručnostiach ktorú naše školstvo nedokáže zaplniť  sa dokáže Erasmus+ veľmi dobre postarať a poskytnúť nám, mladým ľuďom, skúsenosti, ktoré iným spôsobom získame veľmi ťažko. Popritom nám dava šancu spoznať rôzne kúty Európy a ich kultúry. Čo na Erasme+ neľúbiť?

Chcem touto prácou jednoducho pomôcť ľudom osobnostne rásť. A zároveň touto prácou rásť.

Hits: 1544