Menu Zavrieť

Prečo?

14388990_1116255811821389_228907993_n

Ahoj som Simona, Košičanka žijúca v Prahe a toto je moje "Prečo?"

Po ukončení bc. štúdia klasických jazykov som sa z túžby vyhrabať sa spod slovníkov pevne rozhodla na rok vycestovať.

V dobrovoľníctve som našla zmysel už v rámci štúdia a angažovania sa ako amatérsky divadelník. To boli skúsenosti občasné a v mojej rodnej krajine, no otvorili mi cestu ku kráse a významu vnímania rôznorodosti všetkého naokolo.

To bolo najsilnejšou motiváciou prekročiť komfortnú zónu radikálnejšie a vycestovať niekam

1.sama   2.hneď   3.na niekoľko mesiacov.

Ideálnym spôsobom mi to sprostredkoval program Erasmus+ a Európska dobrovoľnícka služba. Tú svoju som absolvovala v Gruzínskom Gori v roku 2015.

V organizácii zaoberajúcou sa podporou solidarity miestnych komunít v oblastiach postihnutých vojnovým konfliktom v r. 2008 som sa činila najmä v práci s miestnou mládežou. Využívajúc metódy neformálneho vzdelávania som viedla anglický krúžok v neďalekej dedine a navštevovala postihnuté deti v sociálnom centre v Gori. Okrem mohutného prínosu na osobnostnej úrovni som pochopila, že práve neformálne vzdelávanie môže výrazne ovplyvniť aktivitu mládeže v regiónoch. Aj prostredníctvom neho sa chcem v YouthfullyYoursSR venovať podpore aktivity mládeže na Slovensku.

Po doterajších skúsenostiach verím, že vidieť, prijímať a tešiť sa z rôznorodosti ľudí a miest, znamená vidieť život samotný a tešiť sa z neho.

Hits: 1723