Menu Zavrieť

BEcoming ourselves

Prvé, čo ma oslovilo keď som zbadala ponuku na tento Erazmus, bola destinácia – Dánsko. Keďže som človek, čo zbožňuje cestovanie nie len do dovolenkových destinácii, tak som si okamžite povedala, že tam musím ísť. Až tak mi padol pohľad na tému a celkové zameranie projektu...  

„Becoming“ – čiže vzniknúť... na prvé počutie to môže znieť zvláštne, no vďaka skvelej organizácii dánskeho tímu, nám táto téma bola odprezentovaná veľmi kvalitne a každý kto bol ochotný počúvať, si niečo z tohto projektu odniesol. A čo tam vlastne „vznikalo“? 

Cieľom bolo zamerať sa na samého seba. Čas sme strávili meditáciou, spoločnými aktivitami a uvažovaním, čo od tohto projektu očakávame. Dôležitou súčasťou boli prednášky, ktoré nám pomáhali obmedziť multitasking a učili nás, ako máme precítiť okamih a koncentrovať sa len na jednu vec alebo činnosť.  

Vďaka všetkým týmto aktivitám z nás postupne vznikali „nový ľudia“. Ľudia, ktorí sa dokážu zastaviť v tejto rýchlej dobe a zhlboka dýchať. Ľudia, ktorí dokážu vnímať čaro prírody okolo nás. Ľudia, ktorí nebudú robiť 10 vecí naraz, ale zamerajú sa na jednu a upokoja tak svoju splašenú myseľ. Vďaka tomu sme sa stali lepšími ľuďmi pre samých seba.  

Bol to veľmi príjemne strávený týždeň, v spoločnosti veľmi otvorených a priateľských ľudí, ktorí sa spoločnými silami zdokonaľovali nie len v sebapoznávaní ale aj v angličtine. Ubytovanie v prírode len vyzdvihlo hlavnú myšlienku celého projektu, no pre tých náročnejších to organizátori krásne vyvážili celodenným výletom v Aarhuse, kde nám vymysleli veľmi milý program. Celé to dotiahlo k dokonalosti veľmi dobré jedlo, ktoré si všetci participanti z všetkých krajín veľmi pochvaľovali.  

Som vďačná za možnosť zúčastniť sa na tomto projekte a vrelo odporúčam tieto projekty pre každého, kto chce obohatiť svoj život o nové poznatky, skúsenosti, kamarátstva, či túži po zlepšení sa v cudzích jazykoch.  

 

 

Hits: 201