Menu Zavrieť

Safe Spaces where Youth can find Balance

Dedinka Penagos sa na týždeň stala bezpečným miestom pre 31 účastníkov z rôznych krajín. Mnohí prišli hľadať stratégie ako zvládať stres, lepšie komunikovať, spracovávať svoje emócie. Tiež sme chceli spoznať nových ľudí, ich pohľady na svet a rôzne kultúry. To sme zažili najmä počas interkultúrneho večera.  

Miesto bolo ako stvorené na spomalenie a uvedomenie si seba a vzácnych ľudí okolo nás. Každý deň nás sprevádzal pohľad na spokojné kravičky. Vzdelávanie bolo výborne vybalansované. Po zrozumiteľnej teórii sme ju začali aj precvičovať v praxi. Vyskúšali sme si mnoho aktivít v skupinách či dvojiciach. Napríklad padnúť do rúk niekoho druhého, nechať sa viesť s previazanými očami a vnímať ostatnými zmyslami ako zrakom. Cvičili sme aktívne počúvanie a to tak, že v prvom kole jeden z dvojice bol maximálne nepozorný voči partnerovi a v druhom mu venoval plnú pozornosť. Uvedomili sme si tak, aký veľký rozdiel to robí byť tu pre druhého.  

Každý o sebe prezradil toľko koľko potreboval, všetci sme sa rešpektovali a nikto nebol do ničoho nútený. Celý týždeň zbehol veľmi rýchlo. Zistili sme mnoho zaujímavosti o našom mozgu, ako telo reaguje na podnety ako stres, smútok, šťastie. Naučili sme sa ako počúvať jeho signály a ako ich spracovať. Okrem toho o čom sme sa prišli vzdelávať, sme si odniesli aj vzácne priateľstvá. Ďakujeme Youthfully Yours za neopísateľný zážitok. 

 

Hits: 98