Menu Zavrieť

TikTok Time for Stories

V neskorom októbri sa pri malej Talianskej dedinke Galbiate zoskupilo 20 účastníkov na tréningovom kurze s názvom TIKTOK – Time for stories aby si rozšírili svoje vedomosti o manažmente sociálnych médií a vylepšili svoje schopnosti. Celý program bol organizovaný asociáciou Joint. 

Všetky aktivity boli pod vedením skúsenej manažérky sociálnych médií a jej tímu. Jej cieľom bolo zistiť ako mladí Európania využívajú sociálne média apochopiť, aký obsah produkujú ale aj konzumujú. Mladí ľudia mali možnosť si prakticky vyskúšať ako pracovať s nástrojmi, ktoré tieto média ponúkajú a využiť ich potenciál naplno. Dôležitá bola aj tímová práca, na ktorej sa zakladala väčšina aktivít. Čím myslíme väčšinu aktivít? Ako príklad môžeme uviesť vytváranie ideálnych používateľov našich sociálnych médií, ich hlavné záujmy a spôsoby, ako upútať ich pozornosť. K tomuto nám dopomohla aj multikultúra účastníkov projektu, ktorá nám ukázala rôzne spôsoby, akým môžeme zaujať publikum. Počas tohto týždňa sme boli povzbudzovaný v rozprávaní pred väčším obecenstvom, čím sme vyšli z našej komfortnej zóny a bojovali s našou úzkosťou. Toto je jedna z mála vecí, ktorú sme museli prekonať. Taktiež nás naučili adaptovať sa na nečakané novovzniknuté problémy, ktoré sme museli vyriešiť v časovej tiesni. Táto daná aktivita nám ukázala, ako je dôležité byť organizovaný a mať dobre navrhnutý časový harmonogram.  

Projekt samotný nám priniesol nie len nové zručnosti, ale aj pomohol naviazať nové vzťahy, ktoré nám otvoria príležitosti do blízkej budúcnosti. Chceli by sme sa poďakovať všetkým ľuďom a organizátorom za túto neuveriteľnú skúsenosť. 

Hits: 86