Menu Zavrieť

5030Remember

(Seminár a Konferencia)

 

Zaujímáš sa o tému ohľadom 2.svetovej vojny?

/02-05.11.2021/Online

/17.12.2021/Bucharest/Romania

 

Organizátor projektu: Coconutwork

Seminár sa uskutoční v termíne od 2. do 5. novembra 2021 online.

Projekt "5030Remember: od 2. svetovej vojny po koniec komunizmu" sa týka spomienky na 80, ktoré uplynuli od začiatku 2. svetovej vojny. Koniec 2. svetovej vojny viedol k 50 rokom autoritárskeho režimov v mnohých krajinách strednej a východnej Európy, ktoré vyvrcholili demokratickým demokratickými revolúciami v roku 1989. Odvtedy uplynulo viac ako 50 rokov a mnohí občania, najmä mladých ľudí, má obmedzené pochopenie dôsledkov 2. svetovej vojny na Európu a na budovanie demokratickej EÚ.

Konferencia sa uskutoční v termíne od 17. decembra 2021 v Bukurešti, v Rumunsku.

Taktiež európska mládež mladšia ako 30 rokov nikdy nežila v autoritárskom režime, pričom považujú za samozrejmosť boj, ktorý ich blízki rovesníci čelili. Je teda našou povinnosťou vzdať hold tým, ktorí sa obetovali za naše národné bytie, a to nielen prostredníctvom prevýchovy mládeže, ale aj prostredníctvom spomienkou. Tá je obzvlášť dôležitá pri pôsobení proti vzostupu populizmu a nenávistným prejavom, ktoré by mohli vyvolať atmosféru porovnateľnú s tou, ktorá sa pred 2. svetovou vojnou.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Európa.

Seminár je určený pre:

  • odborníkov z oblasti vzdelávania o ľudských právach z členských štátov EÚ;
  • pracovníkov s mládežou, ktorí majú skúsenosti s výchovou k ľudským právam;
  • mladých ľudí z členského štátu EÚ so záujmom o vzdelávanie v oblasti ľudských práv, históriu a pamäť.

Účasť na seminári je bezplatná a bude odmenená
digitálnym certifikátom o účasti. Nie je stanovené žiadne vekové obmedzenie.

 

 

Dôležité info:

Ak chcete posunúť svoju účasť na ďalšiu úroveň a mať svoje lety pokryté do 200 € spolu s ubytovaním a stravou na 2 noci, potom  máte šancu si vybrať si z nasledujúcich rolí: rečník, komunikátor a spravodajca.
B. Rečníci sú odborníkmi vo svojich oblastiach, ktorí prednesú prejav, prezentáciu alebo a prípadová štúdia k téme podujatia.
C Komunikátorov možno ľahko rozpoznať: sú nadšencami sociálnych médií alebo možno novinári s blízkym smartfónom, tabletom, fotoaparátom alebo prenosným počítačom. Ich úlohou je zachovať zdieľanie informácií, fotografií a videí z živého prenosu prostredníctvom sociálnych sietí.
D. Spravodajcovia sú zodpovední za podávanie správ o priebehu našej akcie. Oni budú pozorne sledujte diskusie a prezentujte hlavné zistenia/závery v dokumente záverečné zasadnutie.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Rumunsku.

Ako sa prihlásiť?

Vyplň prihlášku a preštuduj si INFOPACK TU !!!

Deadline na prihlásenie pre seminár: 24.10

Deadline na prihlásenie pre konferenciu: 30.11

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 399