Menu Zavrieť

Climate Hope
(Mobilita pracovníkov s mládežou)

Trápia ťa klimatické zmeny?

/04. - 15.6. 2021/ Zakrzewo/ Poľsko

Organizátor projektu: KobieTY

Tréningový kurz sa uskutoční v termíne od 4.  do 15. júna 2021 v  meste Zakrzewo, blízko Gdansku, v Poľsku.

Climate Hope je tréningový kurz vytvorený s cieľom odpovedať na otázky ohľadne klimatickej krízy a tiež s povzbudením mladých aktívnych ľudí, ktorým táto téma nie je ľahostajná. Projekt je založený na holistickom prístupe a pozostáva z 3 častí: mozog- skúsenosti založené na faktoch, srdce - ktoré odkazuje na prístup, ruky - skúsenosti odkazujúce na špecifické akcie. Počas projektu bude mať účastník možnosť vytvoriť si vlastnú naturálnu kozmetiku, ozrejmí si rôzne DYI skills a naučí sa, ako si pripraviť lokálny a "ekologicky udržateľný" obed. Nadobudnuté skúsenosti pomôžu nielen planéte, ale i samotnému participantovi, nakoľko príde spať oddýchnutý, plný energie a motivácie konať 🙂

Počas projektu získate množstvo skúseností, inšpirácií a vedomostí, ktoré sa zameriavajú na nádej, že konkrétne akcie nevyhnutné na zmenu, nie sú len potrebné, ale aj možné! 

Pracovný jazyk: anglický

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Poľsko, Bulharsko, Severné Macedónsko, Rumunsko, Španielsko, Turecko

Počet účastníkov: 2

Kto je ideálny účastník projektu?

  • mládežnícky vedúci, pracovník s mládežou, sociálny pracovník, projektový koordinátor
  • osoba pripravujúca sa na niektorú z uvedených pozícií,
  • osoba so záujmom pôsobiť v budúcnosti na jednej z uvedených pozícií,
  • plnoletá osoba 18+ ,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v anglickom jazyku (požaduje sa stredne pokročilá znalosť jazyka na úrovni B1 – B2).           

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 2 - och účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Intercultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Poľsku.  

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.sk. Do predmetu uveď názov projetku.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: ASAP

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 907