Menu Zavrieť

Disconnect to Reconnect

(Mobilita pracovníkov s mládežou)

A teraz si predstav ... čo všetko sa môže stať keď stlačíš tlačidlo vypnúť ...

/27. 4. - 7. 5. 2020/Passignano sul Trasimeno/Taliansko

Organizátor projektu: Associazione di promozione sociale Kora

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 27. apríla do 7. mája 2020 pri jazere v Passignano sul Trasimeno, v Taliansku.

Hlavným cieľom projektu bude snaha priblížiť mladým ľudom svet, kedy odpojiť sa od moderných technológií znamená nové dobrodružstvá, výzvy a zážitky. Až veľmi sme si zvykli na neustále pozeranie do telefónov, scrollovanie Instagramom a pozeraním 5-minute crafts. Veľakrát ani nevidíme za koniec obalu svôjho telefónu a uniká nám viac než si vieme predstaviť. Tento projekt nie je len od odpútaní samého seba od moderných technológií, ale aj o seba spoznaní a nových možnostiach, ktoré sa nám otvoria hneď, ako stlačíme tlačidlo vypnúť ...

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rozličných športov, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti závislosti na moderných technológiách. Atypické bývanie a čas strávený v prírode ťa obohatí viac, než si vieš predstaviť.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Taliansko, Francúzsko, Rumunsko, Lotyšsko a Španielsko.

Počet účastníkov: 36

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 16 - 30 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 6 - tich účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Taliansku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: 24. 2.2020

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 453