Menu Zavrieť

Enhance Collaboration with Volunteerism

(Mobilita pracovníkov s mládežou)

Rozšír svoje vedomosti o dobrovoľníctve !

/26. 11. - 4. 12. 2019/Kilyos, Sariyer - Istanbul/ Turecko

Organizátor projektu: Türkiye Avrupa Vakfı (TAV) Youth Department

Seminár sa uskutoční v termíne od 26. novembra do 4. decembra 2019 v prímorskej dedinke Kilyos, v Turecku.

Hlavným cieľom projektu bude snaha ukázať mladým ľudom, že dobrovoľníctvo vie byť užitočné i edukatívne. Mnoho mladých ľudí váhať či ísť/neísť dobrovoľníčiť. Nauč sa niečo viac a rozširuj svoje poznatky ďalej.

Myšlienkou projektu je vyškoliť pracovníkov s mládežou, mládežníckych lídrov ale aj ostatných, ktorých táto téma zaujíma, aby svojim konaním vedeli úkazať ostatným, že dobrovoľníctvo nie je nič náročné ... Ale vie toho veľa naučiť. Taktiež zážitky a poznatky ostanú na celý život.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti dobrovoľníctva. Samozrejme, tešiť sa môžeš aj na interkulturálne večery.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Turecko, Švédsko, Francúzsko, Estónsko, Španielsko, Grécko, Taliansko, Bulharsko, Rumunsko, Česko, Chorvátsko a Veľká Británia.

Počet účastníkov: 31

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba staršia ako 18 rokov (horná veková hranica nie je určená),
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku,
  • osoba, ktorá pracuje s mládežou.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 3 - och účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Turecku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.sk. Do predmetu uveď názov projetku.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: ASAP

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 685