Menu Zavrieť

Európsky zbor solidarity v Taliansku
( Dobrovoľníctvo )

Zaži dobrovoľníctvo na vlastnej koži a urob pri tom niečo prospešné -> nie len pre seba !

/September 2020 - September 2021/Padova/Taliansko

2 dobrovoľníkom prinášame možnosť 12 mesiacov (od septembra 2020) rozvíjať svoje zručnosti a pracovať v talianskej Padove v entomologických múzeách v priamom kontakte s hmyzom a plazmi (tak živá ako aj neživá zbierka) a s nepopierateľným záujmom o komunikáciu na sociálnych sieťach, ako aj priamo s návštevníkmi. A vieš čo je ešte skvelé? Padova je v roku 2020 vyhlásená za európske hlavné mesto dobrovoľníctva! Ak si fanúšikom umenia, hudby, divadla, filmu, či športu -> určite si TU prídeš na svoje! Neváhaj a pozri si viac info nižšie!  

Projekty Európskeho zboru solidarity predstavujú pre dobrovoľníkov jedinečnú príležitosť vzdelávania v rôznych smeroch.

Kde -> Padova, Taliansko 

Organizátor -> Xena - Centro scambi e dinamiche interculturali 

Termín -> September 2020 – September 2021

Popis projektu

V rámci provincie Padova nachádzajúcej sa v severovýchodnom Taliansku, tamojšia miestna vláda vlastní 6 múzeí. Tieto múzea sú strediskami ochrany a propagácie kultúrneho dedičstva. Snažia sa osloviť široké spektrum ľudí -> od občanov, mladých, študentov, dospelých až po turistov. Múzea v tejto provincii prevádzkuje spoločnosť Butterfly Arc. Dobrovoľníci budú zapojení do práce hlavne v 2 z týchto múzeí: Esapolis and Butterfly House -> podpora pre tím, ktorý je zodpovedný za starostlivosť o hmyz a plazy (živá aj neživá zbierka). Dobrovoľníci budú pomáhať pri podujatiach, prehliadkach so sprievodcom, kultúrnych aktivitách a podobne. Okrem iného budú mať na starosti komunikáciu -> priamo s návštevníkmi, ale tiež prostredníctvom sociálnych médií.  

 

Zamestnanci múzeí sa zameriavajú na zvýšenie informovanosti o kultúrnom dedičstve a environmentálnych otázkach, na prilákanie väčšieho publika a na mieru šité produkty pre rôzne druhy návštevníkov. Okrem všeobecnej podpory činnosti múzeí a starostlivosti o hmyz a plazy budú rôzne úlohy založené na osobitných záujmoch dobrovoľníkov, ktorí budú povzbudzovaní k vytváraniu, rozvoju a realizácii vlastných kreatívnych projektov / nápadov, ktoré zodpovedajú profilu múzeí a môžu tak priniesť nové nápady na zlepšenie viditeľnosti múzeí na sociálnych médiách. 

Ideálny kandidát: 

  • Má 18-30 rokov 
  • Je kreatívny, priateľský, otvorený novým výzvam, rád skúma neprebádané a dovtedy nepoznané, rád sa adaptuje do nového kolektívu 
  • Je spoločenský, pre ktorého je komunikácia niečím prirodzeným a prináša radosť jemu aj ľudom v jeho okolí! -> dobrovoľník bude pracovať v prostredí, kde bude komunikovať s ľuďmi rôznych vekových skupín a rozličnými profilmi -> návštevníci, vedci, entomológovia  
  • pozitívny prístup k tímovej práci 
  • Má záujem o hmyz, motýle, plazy -> a zároveň nemá problém s nimi pracovať

Dôležité informácie: 

Dobrovoľník bude bývať v spoločnom byte s ostatnými dobrovoľníkmi alebo Talianmi. Dobrovoľník bude ubytovaný v jednolôžkovej alebo dvojlôžkovej izbe a bude mať k dispozícii ostatné spoločné priestory domu ako je kuchyňa, kúpeľňa a pod.  

Dobrovoľník bude dostávať mesačný finančný príspevok na nákup potravín, okrem iného bude dobrovoľníkovi vyhradená finančná čiastka v podobe vreckového: 5 EUR/deň.   

Dobrovoľníkovi bude poskytnutá autobusová karta pre zabezpečenie jednoduchého premiestňovania sa v meste. Navyše organizácia môže dobrovoľníkovi pomôcť nájsť taktiež bicykel, ktorý môže byť taktiež využívaný na pohyb po meste.  

Cestovné náklady budú dobrovoľníkovi hradené na základe vzdialenosti z miesta bydliska do miesta výkonu projektu Európskeho zboru solidarity 

Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný dobrovoľník individuálne (zo strany Youthfully Yours SK bude poskytnutá podpora a pomoc) 

Mimoriadne dôležité: Dobrovoľník je povinný uchovať si originály všetkých cestovných dokladov (všetkých druhov využitej dopravy -> lietadlo, vlak, autobus..) a tie odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Ako sa prihlásiť ?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.sk

Nezabúdaj, že projektov Európskeho zboru solidarity sa môže zúčastniť každý vo veku od 18 do 30 rokov.

Deadline na prihlásenie: 8.5.2020

Projekt je finančne podporený programom Európsky zbor solidarity.

Hits: 644