Menu Zavrieť

Gypsy Soul

(Mobilita pracovníkov s mládežou)

Prečo ešte stále v 21. storočí žijeme s predsudkami ?

/15. 10. - 23. 10. 2021/Rakičan/Slovinsko

Organizátor projektu: mOviT

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 15. do 23. októbra 2021 v Rakičan, na Slovinsku.

Hlavným cieľom projektu bude snaha búrať predsudky mladých ľudí voči minorite Rómov. Rómovia sú ešte stále braní ako zlodeji, nepracujúci či príťaž pre danú krajinu. Pričom majú zaujímavú kultúru, zvyky, tradície či celú históriu ich kočovného života. Existuje mnoho príkladov, že keď sa chce, tak to vie fungovať, napríklad Spišský Hrhov na Slovensku alebo Prekmurje na Slovinsku. Veľa krát nám v tom bránia naše vlastné predsudky a nedovolia integráciu Rómov medzi bežných ľudí. Je teda najvyšší čas to zmeniť !

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rozličných športov, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti života Rómov a búrania našich predsudkov. Zažijete silný kultúrny zážitok 🙂

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Taliansko, Maďarsko, Rumunsko a Litva

Počet účastníkov: 40

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 18 - 30 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 5 - tich účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 180.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné na Slovinsku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: ASAP

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 474