Menu Zavrieť

Stop bullying

(Mobilita pracovníkov s mládežou)

Poďme sa spoločne postaviť šikane !

/8. 8. - 17. 8. 2021/Aninoasa/Rumunsko

Organizátor projektu: Be You Association

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 8. do 17. augusta 2021 v historickom Aninoasa, v Rumunsku.

Hlavným cieľom projektu bude snaha ukázať mladým ľudom aké devastačné následky má šikana, ako sa voči nej brániť i ako na ňu upozorniť. Podľa oficiálnych štatistík -> 3 z 10 detí a tínedžerov sú šikanovaní. Čísla sú alarmujúce a aj preto sa aj EÚ snaží čo najviac šíriť tieto myšlienky a podporiť ľudí, ktorí s ňou bojujú. Rozšír si svoje vedomosti a skús to potom vysvetliť aj iným 😉 Veď vieš, že to nie je správne.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rozličných športov, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti šikany na školách.

Pracovný jazyk: anglický

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Rumunsko, Česko, Turecko a Poľsko

Počet účastníkov: 30

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 16 - 19 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 6 - tich účastníkov ( z toho 1 mládežnícky líder - vek 20+ )
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Rumunsku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU!!!

Deadline na prihlásenie: 4.7.2020

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 1095