Menu Zavrieť

T-Skills & Self employment vol. 2
(Mobilita pracovníkov s mládežou)

what-is-t

/22-28.4.2017/ Šuplja Stena/ Srbsko/

Druhý modul tréningu so zameraním na tzv. T-skills a ich praktické využitie čaká na Teba!

Organizátor projektu: Organizacija Mladih Evrope
Mobilita pracovníkov s mládežou sa uskutoční v termíne od 22. do 28. apríla 2017 v oblasti Avala - Šuplja Stena v blízkosti Belehradu.
Témy projektu: T-skills, Youth unemployment, Inter-personal skills, team management skills and leadership skills, self-control, critical thinking
Pracovný jazyk: Anglický.
Počas projektu budú používané a rozvíjané metódy neformálneho vzdelávania za účelom získania nových praktických skúsenosti a zručností potrebných pre prácu s mládežou.
Cieľ projektu: Aktívne znížiť nezamestnanosť mládeže, prostredníctvom podpory osobnostného rozvoja. Vysvetliť zmysel T skills a ich význam pre mládež. Zlepšiť komunikačné schopnosti účastníkov. Výmena skúseností a "best practices" pracovníkov s mládežou v súvislosti s témou projektu.
Zúčastnené krajiny: Španielsko, Srbsko, Rumunsko, Grécko, Litva, Slovensko, Turecko, Bulhrasko
Počet účastníkov: 28

sv-sava

Beograd-panorama

Kto je ideálny účastník projektu? 
mládežnícky vedúci, pracovník s mládežou, sociálny pracovník, osoba reprezentujúca určitú mládežnícku skupinu 
+ osoba pripravujúca sa na niektorú z uvedených pozícií, 
+ osoba so záujmom pôsobiť v budúcnosti na jednej z uvedených pozícií, 
- osoba so záujmom o osobnostný rozvoj, problém nezamestnanosti a
aktívne občianstvo,
plnoletá osoba,
- osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku (požaduje sa stredne pokročilá znalosť jazyka na úrovni B1 – B2)
Požiadavky na skupinu: 
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 3 účastníkov
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural evening".

SRB

SRBBB

Dôležité info:
Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel programu Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.
Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 275 €Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať / odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.
Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Na žiadosť zabezpečí účastníkovi sprostredkovanie cestovného postenia vysielajúca organizácia.

DSC_4670p-672x372

O programe tréningu píše účastník prvej časti Jakub(február 17); "It is my understanding that such programmes are not that much about content, but about improving soft skills by interacting with each other. As the age difference between participants was significant, and it was also very skewed towards younger people, the content has to be adjusted accordingly. To summarize, I am convinced that the younger people (some still in high schools) have gained significant knowledge. Myself, as almost 30 years old with career in Brussels, I was familiar with the most of the the topics. However, what I consider as the most valuable, is the learning from each other, having a cultural exchange, be "forced" into teamwork with high-school students. So I have learned a lot by stepping out of my usual environment, outside of the "Brussels bubble" and discus the point of view with for example 18 years old students from FYROM."

 

Upozornenie od účastníkov z prvej časti tréningu - čo sa týka ubytovania a logistiky, tento projekt je určený pre dobrodružné a sebestačné povahy. 

Ako sa prihlásiť?
Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) na info@youthfullyyours.sk
Projekt je finančne podporený programom Erasmus +
ErasmusPlusO

 

 

 

Hits: 874