Menu Zavrieť

The BUTTERFLY effect 
(Mládežnícka výmena) 

IMG_20161214_195623

/3-12. 8. 2017/ Tenuta Sant’Antonio, Poggio Mirteto Scalo/ Taliansko/

Zaujíma Ťa migračná kríza? Príď sa učiť od najlepších! Už úvodom augusta v srdci Apeninského polostrova

IMG_20161212_162334-2-2

Organizátor projektu: Lunaria
Mobilita mládeže sa uskutoční v termíne od 3. do 12. augusta 2017 pri mestečku Poggio Mirteto Scalo v srdci Apeninského polostrova.
Témy projektu: Migračná kríza, Rasizmus, Diskriminácia, EVS ako nástroj pomoci utečencom, Aktívne občianstvo EU.
Pracovný jazyk: Anglický.
Počas projektu budú používané a rozvíjané metódy neformálneho vzdelávania za účelom získania nových praktických skúsenosti a zručností potrebných pre prácu s mládežou.
Cieľ projektu: Projekt Butterfly effect zahŕňa 3 akcie: Training Course, Job Shadowing and Youth Exchange. Jeho cieľom je vzbudiť záujem mladých dospelých v Európe o dennodenný nárast diskriminácie a rasizmu smerujúcim voči prichádzajúcim migrantom a utečencom. Projekt predstaví Európsku dobrovoľnícku službu ako prostriedok na podporu mieru.  
Zúčastnené krajiny: Taliansko, Rumunsko, Turecko, Francúzsko, Slovensko
Počet účastníkov: 30
Kto je ideálny účastník projektu? 
Požiadavky na účastníka: 
- vek 18 - 30 rokov 
- aktívna znalosť Anglického jazykapre potreby Mládežníckej výmeny postačuje mierne pokročilá znalosť jazyka na úrovni B1 (výnimky môžu byť povolené aj pri základnej znalosti na úrovni A2, v závislosti od zloženia skupiny)
Úlohy účastníka: 
- aktívne participovať na programe projektu.
-prezentovať centrálnu Európu a jej kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural evening". Kreativite medze nekladú, výber ponecháme na vás, aj keď budeme ho konzultovať  Náš typ je uprednostniť kvalitu a pútavosť, pred časovým trvaním a množstvom. Na webe visí tona kvalitných videí a fotografií a vy určite poznáte aj voľajakú tradíciu. Po vzájomnej dohode skupina prinesie typické jedlá (pochutiny, ľahko prepraviteľné potraviny), hudbu (aktuálnu, folklórnu), čo považuje za reprezentatívne.
Požiadavky na skupinu: 
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 6 účastníkov
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural evening".

2870925

priroda-den-Europa

Dôležité info:
Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel programu Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.
Cestovné náklady budú účastníkovi hradené do výšky 170 €. Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať / odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.
Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Na žiadosť zabezpečí účastníkovi sprostredkovanie cestovného postenia vysielajúca organizácia.

Umbria Italy 17

Rieti

Ako sa prihlásiť?
Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) na info@youthfullyyours.sk
Projekt je finančne podporený programom Erasmus +
ErasmusPlusO

Hits: 895