Menu Zavrieť

Unlock IT

(Tréningový kurz)

Máš záujem o technológie a o metódu design thinking?

 

/24.02 - 4.03.2022/Nea Makri (Atény)/Grécko

Organizátor projektu: Coconut

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 24. februára do 3. marcaa 2022 v halvnom meste Grécka, v Aténach.

Cieľom Unlock IT je podporiť digitálne podnikanie medzi mladými ľuďmi prostredníctvom design thinkingu efektívne rozvíjať riešenia, ktoré môžu podporiť mladých ľudí počas tejto krízy a po nej a prostredníctvom budovania partnerstiev medzi mládežníckymi organizáciami s cieľom využiť existujúci technológie na zmiernenie účinkov pandémie na život ich cieľových skupín.

Projekt bude zameraný na:

  • vybaviť 26 pracovníkov s mládežou z 13 partnerských organizácií a 13 krajín na používanie dizajnérskeho myslenia ako nástroj na podporu digitálneho podnikania medzi mladými ľuďmi v ich komunitách
  • rozvíjať know-how o používaní rôznych digitálnych nástrojov na design thinkingu medzi 26 pracovníkmi s mládežou z 13 partnerských organizácií a 13 krajín
  • zvyšovať povedomie a vytvárať riešenia na stimuláciu a podporu digitálneho podnikania medzi mládežou, po pandémii, v komunitách partnerských organizácií
  • zdieľať osvedčené postupy a podporovať partnerstvo medzi 13 mládežníckymi organizáciami z 13 v oblasti digitálneho podnikania

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti technológii, design thinkingu alebo prácou s mládežou.

Pracovný jazyk: Anglický.

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 18 - 30 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 2 účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou.

 

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené ň.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Luxembursku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: ASAP

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 419