Menu Zavrieť

I care!

(Mládežnícka výmena)

Čo pre seba môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra !

/6.6. - 12.6. 2021/Veliki Žitnik/Chorvátsko

Organizátor projektu: OUTWARD BOUND CROATIA

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 6. do 12. júna 2021 v mestečku Veliki Žitnik v Chorvátsku. 

Hlavným cieľom projektu je opätovné nájdenie duševnej i fyzickej rovnováhy po náročnom COVID-19 období. Účastníci sa naučia rozoznávať svoje potreby, budú im predstavené metódy a nástroje, ktoré pozitívne ovplyvnia ich mentálne aj fyzické zdravie. Projekt sa snaží rozvíjať mäkké a komunikačné zručnosti a ukazuje možnosti, ako mať lepšie vzťahy nielen so svojím okolím, ale i sám so sebou. Je taktiež neobyčajne dôležité (najmä v tejto dobe) šíriť povedomie o duševnom zdraví mladých a detí.  Počas výmeny ťa čaká množstvo dobrodružstiev a outdoorových aktivít ( na to sú naši partneri experti - checkni ich webstránku), načerpáš energiu z prírody a možnože aj trocha posunieš hranicu svojej komfortnej zóny. Vyskúšaš si skupinovú jógu a dozvieš sa o najlepších technikách na zmiernenie stresu, či mindfullnessu. Mnohí ľudia si to ani neuvedomujú, môžu sa pokojne cítiť dobre, ale v budúcnosti sa prejaví to, ako žili za mlada.

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rozličných športov, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti sebarozvoja. Poď si jednoducho oddýchnuť a nazbierať nové skúsenosti do letom vyhriateho Chorvátska!

Pracovný jazyk: anglický jazyk

Zúčastnené krajiny: Slovensko, Portugalsko, Litva, Taliansko, Chorvátsko

Počet účastníkov: 30

Kto je ideálny účastník projektu?

  • mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 17 - 24  rokov, group leader vo veku 21+
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 6 - tich účastníkov (5+ group leader).
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Intercultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady aj 2 PCR testy budú účastníkovi hradené do výšky 275 €.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Chorvátsku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !

Deadline na prihlásenie: A S A P

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 619