Menu Zavrieť

Prečo?

17410390_1334543633272302_1507400159_n (1)

Volám sa Bianca, som mladá baba zo srdca východu (Košice) a rada Ti poviem svoje "Prečo".

Nie je to tak dávno, písal sa rok 2016, keď som sa ako poctivá študentka gymnázia nudila na siedmej hodine angličtiny. Profesorka sa venovala Past Perfect, veď na to sme tam boli, keď len tak, medzi rečou spomenula, či by si niekto nechcel vyskúšať cestovanie cez Erasmus: „veď sa tam toľko naučíte deti!“ Ale čo ten Erasmus je? Vtedy mi to nikto nevedel povedať, tak som sa rozhodla, že to zistím sama.

Nestihla som ešte precestovať celú Európu, tá na mňa ešte len čaká. Vďaka mládežníckym výmenám som sa však dostala na miesta, o ktorých som ani len nerozmýšľala, že by som ich mohla niekedy vidieť.

Prečo som sa rozhodla stážovať v Youthfully Yours?. Dôvod je jednoduchý - chcem, aby čo najviac mladých ľudí malo rovnaké možnosti ako ja. To že si cez projekty Erasmus+ zlepšíš angličtinu, nájdeš veľa nových kamarátov a prelezieš Európu sú veci síce úžasné, ale dôvod prečo je dôležité sa ich zúčastniť je, podľa mňa, osobnostný rozvoj. Žiadna škola Ťa nenaučí tak prezentovať samého seba, vyjadrovať svoje názory, diskutovať či pracovať v tíme ako práve mládežníckej výmeny.

Takže prečo? Aby bolo okolo mňa čo najviac mladých ľudí s chuťou robiť veľké veci - pre seba aj pre ostatných.

Hits: 1502