Menu Zavrieť

Prečo?

Ahoj, volám sa Ieva a pochádzam z Lotyšska. Do Košíc som sa presťahovala len nedávno, aby som začala novú kariéru a pripojila sa k fantastickému tímu Youthfully Yours SK. Prečo som to vlastne spravila?

Moje úlohy budú súvisieť najmä s koordináciou vzdelávacích projektov a s prácou s miestnymi dobrovoľníkmi. Pomôžem s tvorbou vzdelávacích programov ako aj s riadením vzdelávacích aktivít. Mám pocit, že som v správnom čase na správnom mieste.

V Youthfully Yours SK, mám príležitosť pracovať s ľuďmi, ktorí majú rovnaké nutkanie ako ja: zlepšovať sa a inšpirovať ostatných. Pre mňa je to všetko o iskre, o vnútornom zápale – chcem byť zmenou. Počas môjho života som si všimla množstvo rôznych problémov. Môj spôsob, ako ich riešiť je pomáhať mladým ľuďom uvoľniť a preskúmať ich skrytý potenciál, tak aby sme MY spolu s NIMI urobili svet o niečo lepším miestom pre život. Som veľmi vďačná, že prostredníctvom dobrodružstva v Youthfully Yours SK som našla rovnako zmýšľajúcich kolegov. S mladými ľuďmi pracujem od roku 2013, no nikdy som sa úplne nevenovala pozícii „pracovník s mládežou“. Teraz som veľmi nadšená z tejto novej kapitoly môjho života!

Moja profesionálna cesta sa začala trochu iným povolaním. Som vyštudovaný logopéd. V tejto oblasti som pracovala šesť rokov. Už počas štúdia som vnímala, že toto nie je pre mňa úplne tá správna cesta. Preto som sa zapojila do všeliakých aktívit neformálneho vzdelávania. A hneď som sa do toho zamilovala. Neformálne vzdelávanie a zážitkové učenie som považovala za vysoko efektívne prístupy vo všetkých vzdelávacích systémoch. Z tohto dôvodu som začala pracovať v medzinárodnej škole v Rige, kde som mohla experimentovať s kombinovaním neformálneho a formálneho vzdelávania.

Počas mojej kariéry som bola vždy nadšená poskytovaním informácií a budovaním kompetencií. Podieľala som sa na založení mimovládnej organizácie „Open Sense“. Prostredníctvom „Open Sense“ som získala skúsenosti s prácou ako školiteľka, facilitátorka, projektová manažérka a koordinátorka v rôznych medzinárodných alebo lokálnych projektoch a aktivitách.

Byť v Youthfully Yours SK je fantastická príležitosť, aby som si zlepšila svoje zručnosti a posilnila svoje kompetencie. Na oplátku ponúkam svoje skúsenosti, kreativitu, otvorenosť zmenám a ochotu počúvať.

Hits: 288