Menu Zavrieť

Prečo?

Ahoj, som Kaja z Bratislavy a tu sa dozvieš viac o mojom Prečo?.

Do Youthfully Yours som sa dostala cez kamarátku Marcelu, ktorá mi rozprávala o vzrušujúcich zážitkoch z ich prostredia a tímu. Čím dlhšie mi o tejto organizácií rozprávala, tým som bola viac nadšená, až moje nadchnutie vyvrcholilo v rozhodnutie stať sa súčasťou tohto tímu.

Vždy som sa popri škole venovala aj iným aktivitám a v posledných rokoch som  svoju pozornosť upriamila na dobrovoľníctvo. Rada organizujem rôzne akcie, či výlety, no kvôli pandémií sa viaceré moje plány zrušili. Na scénu teda prišlo Youthfully Yours, kde ma privítala skupinka veľmi inšpiratívnych a ambicióznych mladých ľudí, ktorí ma za rúčku previedli cez organizačný labyrint neformálneho vzdelávania. Na začiatku ma zavalila lavína nových informácií, tipov a trikov, no tím ma vždy podržal, trpezlivo vysvetľoval to, čomu som už tretí krát neporozumela a bol mi vždy k dispozícií.

Mám pocit, že za ten čas, čo tu stážujem som sa osobnostne výrazne pohla dopredu. Dostala som jedinečnú príležitosť nielen pracovať na sebe, ale i zmeniť k lepšiemu svet okolo seba. Je neskutočne motivujúce vidieť nadšených rovesníkov, ktorí sa nadšene vrhajú do plánovania vlastnej vzdelávacej aktivity, či odchádzajú z medzinárodného projektu s novou perspektívou a s úsmevom na perách. Cením si zmysluplnosť mobilít, ktorá ma utvrdzuje v tom, že som tu na správnom mieste. Baví ma tá rôznorodosť činností, v ktorých sa môžem zlepšovať, spektrum projektov, do ktorých sa môžem zapojiť, no najmä možnosť uložiť tu kúsok svojej duše.

Verím, že postavím ešte mnoho interkultúrnych mostov a zapálim oheň angažovanosti v ďalších mladých ľuďoch.

 

Teším sa na vás!

Hits: 253