Menu Zavrieť

Prečo?

DSC_1983-1x

Ahoj! Som Maťa, žijem a študujem v Košiciach..

Celé to začalo, keď som bola v 3. ročníku na španielskom bilingválnom gymnáziu. Podarilo sa mi vycestovať na jeden školský rok do Zaragozy. Po návrate som hľadala všetky možné spôsoby ako ísť čím skôr opäť niekam do zahraničia. Napokon som sa rozhodla študovať v Košiciach, no už pred prijímacími skúškami som mala "chcecknuté" možnosti Erasmus štúdia.

Hneď ako to bolo možné, t.j. zimný semester v treťom ročníku, som odišla do Ríma. Samozrejme moje okolie nechápalo načo je to dobré. Veď už si vonku bola, už skúsenosti máš, je to len zbytočný výlet.
Nie! Mnohí zdieľajú názor, že štúdium nie je vždy najefektívnejším využitím času. Tak prečo aspoň nevyužiť možnosti, ktoré máme na zlatom podnose. Stačí len trochu pohnúť prstom. A môžeme sa popri "povinnom" formálnom vzdelávaní vzdelávať aj neformálne. Prostredníctvom živých ľudí, reálnych situácií a nových miest.

Verím, že neformálne vzdelávanie, ktoré sprostredkujeme je neraz hodnotnejšie ako to odborné. Aj to je dôvod, prečo som sa pridala do tejto organizácie; Informovať mladých ľudí o možnostiach a povzbudiť ich k aktivite.

Hits: 1500