Menu Zavrieť

Prečo?

Ahoj som Radka a tu si môžeš prečítať moje „Prečo?“

Už odkedy si pamätám, som mala stále potrebu zažiť viac, zistiť viac, naučiť sa viac... Práve táto moje neutíchajúca potreba ma dohnala k tomu, že som sa pred dvomi rokmi prihlásila na moju prvú mládežnícku výmenu. Okrem toho, že som prvýkrát prekročila hranice Slovenska úplne sama, prekročila som aj hranice svojej komfortnej zóny. Aj keď som na začiatku mala desivý pocit akoby som padala do neznáma, tento pád bol to najlepšie, čo sa mi mohlo stať.

Keď som sa z môjho prvého projektu vrátila, mala som pocit akoby sa zo mňa dostal von človek, ktorý sa dovtedy bál vyjsť von. Ten človek bol sebavedomejší, rozhodnejší a cieľavedomejší. Už mi nestačilo sedieť v školskej lavici 7 hodín denne. Začala som chcieť ešte viac ako kedykoľvek predtým. S novými znalosťami sa zmenili moje ambície, pribudla nová motivácia a oveľa väčší chtíč posúvať samú seba ďalej a ďalej.

Práve kvôli skúsenostiam a poznatkom, ktoré som prostredníctvom projektov Erasmus+ získala sa snažím s týmito projektami oboznamovať aj mladých ľudí v mojom okolí. Byť súčasťou organizácie ako Youthfully Yours SK, ktorá pomáha mladým ľudom rozvíjať svoj potenciál beriem ako veľkú poctu a skvelú skúsenosť do života

Hits: 453