Menu Zavrieť

Prečo?

Ahojte! Pred viac, ako pol rokom som uvidela inzerát na Facebooku, o príležitosti, o ktorej som ešte vtedy nevedela akou veľkou súčasťou sa stane v mojom živote, ale už vtedy som tušila, že táto príležitosť je pre mňa.

...

Pred viac, ako pol rokom som uvidela inzerát na Facebooku, o príležitosti, o ktorej som ešte vtedy nevedela akou veľkou súčasťou sa stane v mojom živote, ale už vtedy som tušila, že táto príležitosť je pre mňa. Práve vtedy som sa začala zaujímať o Erasmus+ projekty, o dobrovoľníctva, o stážach, a tak som práve narazila na inzerát od YouthfullyYours. Nemala som pochyby o tom, že chcem byť súčasťou tejto úžasnej komunity a spolu s nimi sa podieľať na raste a rozvíjaní myšlienky, o posilňovaní mládeže a jej schopnosti aktívne participovať na živote spoločnosti. 

Dr. Martin Luther King Jr. raz povedal: „Najvytrvalejšia a najnaliehavejšia otázka v živote je: ‚Čo robíte pre druhých?“ Pridaním sa ku YouthfullyYours som získala viac než len skúsenosti. Prišla som na to, koľko veľa môže získať človek, keď robí niečo nie pre peniaze, ale pre druhých. Vidím veľký zmysel v koordinovaní Erasmus+ projektov ako aj v tom, že spolu sa snažíme vytvárať príležitosti pre mladých ľudí, ktorí sa chcú rozvíjať, tak ako my.  

S každým projektom získam nové skúsenosti, známosti, šancu sa posunúť, vedomosti a mnoho ďalších benefitov. Mnohí nevedia o týchto príležitostiach a chcela by som to zmeniť práve počas môjho pôsobenia v tomto tíme. Tieto projekty pomáhajú mladým ľuďom stať sa kompetentne schopný na trhu práci a spoznať kultúry iných krajín. Neviem si predstaviť, že by som sa vtedy neprihlásila na túto stáž, keďže vybavovanie, písanie mailov a komunikovanie s ľuďmi sa stali mojou každodennou činnosťou. Týmto spôsobom si môžem vyskúšať mnoho odvetí a hľadať seba, čo ma baví a v čom som dobrá. Nemusím sa obávať robiť chyby a učiť sa z nich. Teší ma, že všetci sa navzájom podporujeme a vážne tvoríme jeden super spolok. 

Hits: 221