Menu Zavrieť

Storify Yourself! Outside the Shell

Začiatkom Novembra 2022 sme sa vybrali do malého horského mestečka Dobrinishte v Bulharsku, aby sme sa naučili získať viac sebavedomia pri vystupovaní pred ľuďmi a osvojili si skill zdieľania 

Stretli sme sa všetci účastníci v Sofii a po asi 4 hodinách v autobuse sme sa nachádzali v horách. Organizátor nás vzal na výlety do prírody a mali sme aj možnosť navštíviť miestny termálny prameň. Ako človek ktorý absolvoval viacero tréningov v rámci programu Erasmus, musím povedať že tento bol ten najlepšie organizovaný a určite budem svojmu okoliu odporúčať nášho hlavného facilitátora a jeho organizáciu Via Civic. V rámci nášho pobytu s nami spolupracovali aj dvaja psychológovia, ktorí nám boli k dispozícií a organizovali workshopy s tematikou osobného rozvoja a rozvoja sebavedomia.  

Celý tréning bol stavaný tak, aby vyústil do záveru ktorým bola akási simulácia našeho vlastného TED talku.  

V posledný deň dostal každý účastník 5 minút na to aby vyjadril svoj príbeh a posunul ostatným nejakú hlbšiu správu alebo ponaučenie.  

Vysielajúca aj domáca organizácia nám bola nonstop plne k dispozícií a našťastie nenastali urgentné problémy ktoré bolo potrebné riešiť. Bola nám poskytnutá najlepšia a tradične štedrá slovanská pohostinnosť.  

Domov si so sebou beriem menší strach z rozprávania pred ľuďmi, silnejšie sebavedomie, zdravšiu kondíciu a hlavne čas strávený s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi ktorí vám vždy dokážu dať nový a lepší pohľad na život.  

Hits: 78