Menu Zavrieť

Let's support youth workers promoting human rights!

Od 27. marca 2023 do 3. apríla 2023 sa náš slovenský tím zúčastnil na Erasmus+ tréningovom kurze s názvom „Youth Workers 4 Human Rights“ v Bansku v Bulharsku.

Kurzu sa zúčastnilo 20 pracovníkov s mládežou a aktívnych mladých ľudí z Nemecka, Srbska, Slovenska, Rumunska, Talianska, Španielska a Cypru. Projekt sa zameriaval na investovanie do kapacít pracovníkov s mládežou, zvýšenie porozumenia ľudských práv, rozvoj zručností na podporu ľudských práv a podporu medzikultúrneho dialógu a porozumenia.

Tento program považujeme za cennú skúsenosť. Pomohlo nám to nielen zlepšiť naše komunikačné schopnosti a vystupovanie na verejnosti, ale aj prehĺbiť naše znalosti v oblasti ľudských práv, menšín a nenávistných prejavov voči nim. Navyše nám to umožnilo stretnúť úžasných ľudí z celého sveta, spoznať ich kultúru a získať nový pohľad na rôzne témy. Veľmi si vážime túto príležitosť a dúfame, že nové poznatky a zručnosti využijeme v našej budúcnosti.

Organizátori a tréneri z programu Erasmus+ a zástupcovia organizácie Youthfully Yours SK nám poskytli všetky potrebné informácie, vždy ochotne pomohli a všetko nám uľahčili.

 

Hits: 53