Menu Zavrieť

Neodkladaj možnosť ísť na takýto projekt a určite sa prihlás, nebudeš to ľutovať!

/1.5 - 7.5.2018/ Limassol/ Cyprus

V dňoch 1.5 až 7.5.2018 sa uskutočnil projekt mobility Erasmus + s názvom Story of my life v Cyperskom meste Limassol. Organizátori sa nás účastníkov snažili naučiť ako správne podporiť a chápať medzisektorovú spoluprácu s utečencami. Viaceré aktivity boli venované práve tejto problematike. Pomocou neformálneho vzdelávania sme sa učili ako správne komunikovať, ako viesť interkultúrny dialóg a ako zapájať aj reč tela. Jedna prednáška sa týkala priamo utečencov na Cypre. Mali sme sa teda možnosť dozvedieť ako to funguje s financiami, dobrovoľníctvom a či je možnosť aj pre nás sa zapojiť. Naša pani trénerka sa nás pokúšala naučiť a podporiť v nás chápanie ľudských práv a toleranciu.

Rozvíjali sme si aj komunikačné zručnosti pretože sme často prezentovali vlastné nápady a myšlienky ako danú problematiku zlepšiť. Všetko to boli skúsenosti potrebné pre prácu rôznorodými multikultúrnymi skupinami a utečencami. Bolo to zážitkové učenie a mňa osobne práca v skupine s ľuďmi z cudzích krajín mimoriadne bavila. Bol to môj prvý tréningový kurz a určite dúfam, že nie posledný. Naučil som sa množstvo vecí a spoznal ľudí z viacerých krajín s ktorými dúfam zostanem v kontakte. Taktiež mám aj motiváciu sa zlepšiť v anglickom jazyku pretože je to naozaj dôležité pre komunikáciu a viem, že mám medzery.

Týmto by som rád povzbudil práve TEBA, neodkladaj možnosť ísť na takýto projekt a určite sa prihlás, nebudeš totižto ľutovať. Prirodzene nemôžem hovoriť za všetkých účastníkov projektu no stými čo som sa rozprával boli všetci veľmi spokojný či už s programom, ale aj ubytovaním či stravou. Chcem sa teda poďakovať slovenskému tímu za spoluprácu a samozrejme aj organizácií Youthfully Yours pretože to celé prebehlo bez menších problémov a zaujímali sa po celú dobu či je všetko v poriadku.

Samuel Pekár

Hits: 821