Menu Zavrieť

Discovering Sexist Behaviour in Youth

Na prelome júna a júla sme sa zúčastnili tréningového kurzu na tému Discovering sexist behaviour in youth. Kurz sa uskutočnil v krásnej vidieckej dedine Penagos v Cantábrii na severe Španielska.  

Od prvého dňa kurzu bol náš čas vyplnený zaujímavými aktivitami, ktoré rozširujú povedomie o sexisme či už v médiách, na pracovisku, v rodine a podobne. Rána vždy patrili teoreticko-praktickým hodinám pod vedením skvelej lektorky, ktorá nás sprevádzala jednotlivými úskaliami sexismu a ukázala nám aj omnoho viac. Napríklad ako zvládnuť stresové situácie, ako detailnejšej pomenovať svoje pocity a zlepšiť tak komunikáciu. Počas poobedí sme pracovali na vlastných projektoch v skupinách. 

Organizátori mysleli aj na spoznávanie Cantábrie a pripravili pre nás skvelý program. Mali sme možnosť navštíviť miestnu dedinu so safari parkom, nahliadnuť na farmu vyrábajúcu tradičný syr, spoznať niekoľko nádherných dediniek s tradičnou architektúrou a užiť si aj deň v Santanderi, kde sme mali šťastie na krásne počasie. Nechýbali ani túry, nakoľko okolie Penagosu je pomerne hornaté. Na záver si pre nás pripravili najväčšie prekvapenie v podobe hodiny surfovania na Atlantiku.  

Tréningový kurz sa tak niesol nielen v znamení štúdia, ale aj skvelých aktivít, a rozhodne na tento kurz tak rýchlo nezabudneme.  

Hits: 176