Menu Zavrieť

Eyouth Vote

Deň pred projektom sme sa všetci stretli na letisku vo Viedni a naša cesta do Bulharska sa začala. V Bulharsku nás privítal príjemný šofér, ktorý nás bezpečne zaviezol do hotela Royal Bansko v Bansku. Cestou sme ale mekac vynechať nemohli, takže sme si tam dali prestávku od dlhej cesty. Na hotel sme prišli po pol noci a hneď aj zalahli do postele.
Prvý deň sme sa zoznámili so všetkými účastníkmi projektu, ktorý boli z Rumunska, Bulharska, Talianska, Španielska a Lotyšska. Rozprávali sme sa o ciele projektu a možných benefitoch. Poobede sme mali "treasure hunt" v meste a deň sme zakončili spoločenskými hrami v konferenčnej miestnosti.
Druhý deň sme sa bavili o možnostiach, ktoré nám ponúka EÚ následne nás zamestnal tím z Rumunska, ktorý nám predstavil Youth Pass. Večer sme strávili fandením našim hokejovým reprezentantom.
Tretí deň nám Lotyšský tím predstavil rôzne inštitúcie EÚ. Poobede sme sa zúčastnili workshopu s témou "Youth debate", kde sme vyjadrovali svoj názor na dané témy.
Štvrtý deň sme mali voľný, ktorý sme sa rozhodli stráviť na hoteli s našimi novými kamarátmi. Čo znamená, že sme boli celý deň v bazéne, saune alebo vo fitku.
Piaty deň náš tím zorganizoval workshop "EU simulation", kde účastníci boli rozdelený do tímov, ktoré reprezentovali rôzne štáty EÚ a rozhodovali o prijatí nových zákonov. Večer sme mali kultúrnu noc kde každá krajina predstavila svoje jedlo, kultúru a tradície.
Témou šiesteho dňa bola nízka účasť na voľbách v európskom parlamente o ktorej nám povedal viac španielsky tím. Poobede náš tím zorganizoval workshop "My dream Europe", ktorého cieľom bolo predstaviť našu ideálnu Európu o 25 rokov vo forme divadelnej hry.
Siedmy deň sme si spolu zhrnuli projekt vo forme videí, brožúrky a blogu na ktorých sme celý týždeň pracovali.
Posledný deň nás ráno všetkých zobrali na letisko, kde sme sa rozlúčili s našimi novými kamarátmi. Jasneže slzy v očiach nechýbali. Náš tím neskôr nasadol na lietadlo a vo Viedni sme sa aj my rozlúčili.

Hits: 14