Menu Zavrieť

YOUTHCAP - tréningový kurz v Portugalsku

Tréningový kurz s názvom YOUTHCAP sa konal od 14. do 21. júna v Leirii v Portugalsku. Stretli sme sa tam nielen s domácimi, ale aj s ľuďmi z iných krajín Európy – z Grécka, Litvy, Česka, Španielska, Severného Macedónska, Malty a Talianska. Prostredníctvom kultúrnych večerov boli odprezentované jednotlivé krajiny, vrátane Slovenska. Vďaka nim sme mali možnosť spoznať ich kultúru, zvyky, tradície, hudbu, tance či kuchyňu.

Počas nášho týždňa sme sa zapájali sa do rôznych aktivít, ktoré rozšírili naše obzory a obohatili naše zručnosti. Navštívili sme Asociáciu ANGES, kde sme boli na vlastnej koži svedkami dôslednej práce zameranej na podporu v komunite pri práci s deťmi, staršími a zdravotne postihnutými ľuďmi. Účasť na tanečnom kurze so seniormi priniesla nielen radosť a smiech, ale zdôraznila aj dôležitosť medzigeneračných spojení a aktívneho starnutia. Ukázali nám, že starnutie je súčasť nášho života a ak sme obklopení správnymi ľuďmi, vôbec sa toho nemusíme báť. Veríme, že my sme ich na oplátku dobili energiou a spríjemnili im deň.

Ďalším nezabudnuteľným zážitkom bolo strávenie celého dňa vo Fundação ADFP, kde sme nahliadli do centra, ktoré je vybudované spolu s nemocnicou, Museu Espaço Mente a Templo Ecuménico Universalista de Miranda do Corvo. Táto skúsenosť nám upriamila pohľad na rozmanitú škálu služieb poskytovaných nadáciou a holistický prístup k zdravotnej starostlivosti.

Keď sa obhliadneme za našou cestou v Leirii, sme vďační za vytvorené priateľstvá, zdieľané vedomosti a zručnosti získané počas tohto tréningového kurzu. Duch spolupráce a oddanosť všetkých účastníkov na nás zanechali trvalý vplyv a motivovali nás, aby sme pokračovali v našom úsilí o podporu sociálneho začlenenia a aktívneho občianstva v našich komunitách.

Obrigado Portugal!

 

Hits: 24