Menu Zavrieť

Filling gaps

Tréningový kurz Fillin Gaps prebiehal od 13.1.-21.1. 2022 v malebnom mestečku Nea Makri, na juhovýchodnom pobreží Grécka. Cesta bola príjemná a bezproblémová, na letisku v Aténach nás čakal šofér, ktorý nás odviezol až pred samotný hotel. Čo sa týka ubytovania, bolo veľmi pekné a predovšetkým čisté. Bývali sme po 2 na izbách, niektorí aj samostatne.

Strava bola pre mňa ako aj pre ostatných účastníkov neskutočná, perfektná. Pestrá, zdravá, chutná. Raňajky prebiehali formou švédskych stolov, a naozaj ste si tam našli na čo ste len mali chuť. Obedy a večere boli rozdelené na vegetariánske jedlo a základ, taktiež formou bufetu. 

Prvý deň bol ako obvykle zameraný na lepšie spoznanie jeden druhého, či už formou predstavenia sa, hier alebo rôznych aktivít, pomocou ktorých sme rozlomili posledné ľady.  

Počas druhého dňa sme sa už naplno vrhli na našu tému a efektívne sme začali diskutovať a zdieľať naše poznatky, skúsenosti či formovať naše predstavy o potenciálnych podnikateľských plánoch a ideách. 

Nasledujúci deň sme boli rozdelení do tímov, v ktorých sme pracovali až do posledného dňa projektu. Našou úlohou bolo na základe vybranej témy a design thinking metodológie vymyslieť inovatívny, ale reálny podnikateľský plán v ktorom by sme pomohli zraniteľným skupinám, konkrétne v našom prípade išlo o mladé nezamestnané ženy, nájsť si prácu snov práve pomocou využitia našej platformy, kde by sme im pomohli zistiť aké sú ich silné stránky, na čo by sa mali zamerať, aké digitálne nástroje budú pre nich potrebné, resp. ich s nimi oboznámili a taktiež im pomohli so samotným procesom nájdenia konkrétnej firmy a zamestnania sa.  

Posledný deň sme naše návrhy odprezentovali, museli zahŕňať kreatívnu designovú stránku, inovatívne ale reálne uskutočnenie v praxi či detailný finančný plán.  

Celkovo sa mi tento projekt veľmi páčil, plne splnil všetky moje očakávania a posunul ma opäť o level vyššie a to nielen v oblasti podnikania a start – upov, za čo som veľmi vďačná.  

Hits: 108