Menu Zavrieť

Dig ‘IT On

Náš projekt začal príchodom do malej dedinky Weicherdange v Luxembursku. Projekt „Dig 'It On“, ako už názov napovedá, bol zameraný predovšetkým na rozvoj zručností v oblasti technológií a tiež na rozšírenie našej kreativity. Ako každý projekt, aj tento potreboval nejaké ľadoborce, aby sme sa trochu spoznali a spolupracovali. Napríklad sme sa predstavili, naučili sa mená alebo sa rozdelili do skupín podľa farieb ponožiek. Každý z nás priniesol do projektu niečo iné. Niekto sa zameral na svet sociálnych médií a najlepšie fotografie, videá dostali ocenenia. Prezentovali sme naše krajiny z hľadiska politickej situácie, práva, ekonomiky a poukazovali sme na rôzne zaujímavé štatistiky či fakty, ktoré nás zaujali.

Spravili sme si spolu jeden krásny slnečný deň výlet do Luxemburgu a spoznali sme aj krásy tejto malej, no malebnej krajiny. Minulý deň sme propagovali participáciu mládeže prostredníctvom rôznych formátov, niektorí sa rozhodli to urobiť pomocou kotúčov sociálnych médií, meemov a niektorí, takže moja skupina si ako spôsob propagácie vybrala poéziu. Každý koniec je ťažký a nebolo tomu inak ani v tomto prípade, v minulej aktivite sme si niečo pekné napísali a boli vďační za túto skúsenosť. Spoznali sme nových priateľov z celého sveta, spoznali nové možnosti a otvorili svoje „mentálne bubliny“.

Najprínosnejšou aktivitou, kde sme si mohli otestovať nielen rečové, ale aj taktické schopnosti, bola simulácia Európskeho parlamentu, kde sme diskutovali o povinnom či nepovinnom očkovaní na školách, čo je dnes tiež veľmi diskutovaná téma. O zábavu a dobré jedlo sa postarala medzikultúrna noc. Jeho súčasťou bola prezentácia krajín, národné hry či tance a v neposlednom rade veľa smiechu.

Hits: 118

Dig ‘IT On

(Mládežnícka výmena)

Máš záujem o demokratické alebo občianské procesy?

 

/3.02 - 11.02.2022/Weicherdange/Luxemburg

Organizátor projektu: Coconut

Mládežnícka výmena sa uskutoční v termíne od 3. do 11. februára 2022 v malej dedinke Weicherdange, v Luxembursku.

Hlavným cieľom projektu je umožniť mladým ľuďom zúčastniť sa na občianskych procesoch v atraktívnom a
inovatívnym spôsobom. Projekt Dig’IT ON preto pracuje na podpore digitálnej participácie, ako aj zlepšenie ich digitálnych zručností. Aby sme splnili tento účel, pracujeme na nasledujúcich cieľoch:

Projekt bude zameraný na:

• Prilákať mladých ľudí, aby znovu získali záujem o politické a občianske procesy skúmaním nástroje digitálnej participácie.
• Analyzovanie reality neangažovanosti mladých ľudí v participácii krajín.
Rozvíjanie kritického myslenia, aby podporili ich schopnosť odhaliť nepravdu a reagovať na informácie prenášané online.
Poznať procesy rozhodovania v rámci Európskej únie

Počas projektu zažiješ množstvo aktivít, hier, diskusií, rôznych analýz, či len bežných rozhovorov v medzinárodnom jazyku. To všetko v tebe zanechá pozitívny efekt a naučí ťa množstvo zaujímavých vecí, nie len v oblasti podnikania, start upov alebo nezamestnanosti.

Pracovný jazyk: Anglický.

Zúčastnené krajiny: Lotyšsko, Turecko, Grécko, Luxemburgsko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko a Poľsko.

Kto je ideálny účastník projektu?

  • Mladý človek so záujmom o tému projektu, 
  • osoba vo veku 18 - 30 rokov,
  • osoba motivovaná a schopná aktívne participovať na celom projekte,
  • osoba schopná aktívne komunikovať v Anglickom jazyku.

Požiadavky na skupinu:
Slovensko bude na projekte reprezentovať skupina 5 účastníkov.
Úlohou skupiny bude najmä aktívne participovať na programe projektu v snahe naplniť jeho vymedzené ciele.  Vedľajšou úlohou bude prezentovať Slovensko a jeho kultúru interaktívnou formou počas "Inter-cultural night".

Dôležité info:

Ubytovanie, strava a program počas celého projektu sú plne hradené podľa pravidiel program Erasmus+ prostredníctvom organizátora projektu.

Cestovné náklady budú účastníkovi hradené ň.
Za plánovanie a realizáciu cesty je zodpovedný každý účastník individuálne. Mimoriadne dôležité: Účastník je povinný uchovať si cestovný doklad DO aj Z miesta určenia a ten odovzdať/odoslať organizátorovi projektu podľa jeho inštrukcií.

Poistenie: Cestovné poistenie NIE JE účastníkom hradené ani následne preplácané. Každý účastník je povinný si zabezpečiť zdravotné poistenie, ktoré je platné v Luxembursku.

Ako sa prihlásiť?

Pošli nám svoje CV (v Anglickom jazyku) + motiváciu o tom, prečo by si práve TY mal/a ísť na tento projekt na project@youthfullyyours.skDo predmetu uveď názov projektu.

INFOPACK nájdeš TU !!!

Deadline na prihlásenie: ASAP

Projekt je finančne podporený programom Erasmus+.
ErasmusPlusO

Hits: 589