Menu Zavrieť

Go Greener, the change starts by yourself

V termíne od 10. 10. 2022 do 17. 10. 2022 som mala možnosť zúčastniť sa na vzdelávacom projekte ERASMUS+ s názvom „Go greener, the change start by yourself.“ Účasť na projekte mi umožnila slovenská organizácia Youthfully Yours, ktorá spolupracovala s organizátormi projektu, ktorí pochádzajú z Rumunska. Vďaka rumunskej organizácii Association of Intercultural Communities projekt prebiehal bez problémov, v nádhernej termálnej oblasti Baile Felix v blízkosti mesta Oradea. Program zabezpečovala skúsená lektorka, ktorá sa ERASMUS+ projektom venuje už vyše 20 rokov.

Program spočíval hlavne z diskusii a workshopov, pomocou ktorých sme sa najprv zoznámili a vytvorili si príjemnú a bezpečnú atmosféru a neskôr sme rozoberali ekologické problémy a ich riešenia naprieč celou Európskou úniou. Každá z krajín predstavila stav ich životného prostredia, ktorý sme následne porovnávali s ostatnými.

Bola to veľmi užitočná skúsenosť, vďaka ktorej som mala možnosť vyjadriť svoj postoj k veci a dozvedieť sa ako to funguje v iných krajinách. Pred projektom som mala pocit, že väčšina štátov Európskej únie funguje rovnako, má rovnaké ťažkosti a aj riešenie. Opak bol pravdou. Môj rozhľad o ostatných štátoch EÚ sa rozšíril dozvedela som sa o veľa rôznych pohľadoch na situácie. Taktiež sme diskutovali a hľadali spôsoby ako jednotlivci vieme pomôcť našej planéte.

Veľmi si vážim túto skúsenosť, vďaka ktorej som sa posunula najviac v komunikačných schopnostiach v Anglickom jazyku, ale aj osobnostne. Nadviazala som veľa nových kontaktov, ktoré dúfam pretrvajú.

Doteraz som implementovala veľa krokov, ktoré pomáhajú životnému prostrediu a snažím sa k tomu pridať ďalšie, o ktorých som sa dozvedela.

Ďakujem. 🙂

Hits: 95