Menu Zavrieť

Skills for Better Future

Väčšinu prvého dňa projektu sme cestovali. Prvá skupina cestovala vlakom a mikrobusom. Cesta bola neuveriteľne dlhá. Prvý problém nastal vo vlaku TATRAN, kde si jedna z členiek našej skupiny listovala batoh. Prepadli sme panike, pretože batoh zostal v Trnave. Našťastie chlapci z druhej skupiny išli poň, pretože ent autom. Keď sa všetci členovia projektu dostali do Bieleho Dunajca, začala sa zábava. Prišli sme tam okolo 18. alebo 19. hodiny. Hneď ako sa podávala večera. Po večeri sme mali niekoľko teambuildingových aktivít a išli sme spať.

 

21.4.

Na druhý deň sme robili veľa teambuildingových aktivít. Zobudili sme sa asi o 8:45, pretože raňajky boli o 9:00. Po raňajkách sme mali asi polhodinovú prestávku na kávu a po prestávke sa začali workshopy.

Prvý z nich trval 3 hodiny a boli to prevažne teambuildingové aktivity. Po workshope sme mali obed a potom sa začal druhý workshop. Volal sa mission impossible a bol plný zábavných aktivít. Pred večerou sa konal posledný workshop. Jeho názov bol "O nás: prečo sme sem prišli". A to nám pomohlo pochopiť, o čom celý projekt je.

 

22.4.

V tento deň sme mali len 2 workshopy, pretože večer sme išli do termálnych bazénov. Tieto workshopy boli hlavne o tom, prečo sú niektoré podniky úspešné a prečo niektoré nie. Ale vrcholom tohto dňa bol určite termálny bazén. Priamo z bazéna sme mohli vidieť Vysoké Tatry.

 

23.4.

V tento deň sme sa zobudili trochu skôr, pretože sme išli do mesta Zakopané na folklórny festival a tiež si pozrieť národné tatranské múzeum. Ale ešte predtým sme sa vybrali na rýchlu túru, aby sme videli vodopády vo Vysokých Tatrách. Keď odbila hodina obeda, dostali sme za úlohu spoznať miestne podniky.

Po príchode do nášho penziónu sme mali čas na vybalenie a dali sme si večeru. Po večeri sme mali workshop založený na debate o rozdieloch miestnych a svetových podnikov.

Na záver dňa sme mali prvý kultúrny večer- poľský. Bolo to zábavné.

 

24.4.

V tento deň sme robili asi 4 dlhé workshopy. Ale 2 najzaujímavejšie, ktoré sme robili, boli na tému Čo robí skvelého podnikateľa. Urobili sme veľký graf s kompetenciami a zručnosťami a bola to zábava. V druhom sme si vyskúšali robiť workshopy sami. Ktoré sme si vyskúšali po obedňajšej prestávke. Na záver dňa sme mali kultúrny večer. Na tomto sme sa naozaj vyšantili. Natočili sme špeciálne video o našom vrchu Zobor za zvukov typického slovenského nástroja - fujary. Tiež sme si prečítali báseň od Samo Chalúpku s názvom Mor-ho! Na gitare sme zahrali typickú slovenskú popovú pieseň. Mali sme zábavnú prezentáciu o Nitre a mnoho ďalšieho.

 

25.4.

V tento deň sme sa vybrali do soľnej bane v Bochni. Bolo to veľmi zaujímavé, ale cesta tam trvala viac ako 2 hodiny, to bola asi jediná nudná vec na výlete. Samotná baňa bola úžasná. Prehliadka a sprievodca boli skvelí. Soľ tam bola veľmi slaná.

26.4.

Toto bol náš posledný celý deň. Mali sme len jeden workshop, ale ten bol oveľa dlhší ako ostatné workshopy. Na tomto sme sa snažili vymyslieť vlastný podnik. Museli sme premyslieť každý jeho detail, pretože na konci dňa sme o ňom museli urobiť celú prezentáciu. Bola to zábava. Ľudia z Českej republiky mali tú česť robiť posledný kultúrny večer nášho programu. Odviedli dobrú prácu.

 

27.4.

Rozlúčili sme sa a išli sme domov.

 

Hits: 188

Skills for Better Future

(Youth Exchange)

Let´s improve our skills !


 

/20-27.4.2023/ Biely Potok, Poland

Project organizators: Fundacja Centrum Kreatywnych Inicjatyw Edukacyjnych

The youth exchange will take place between the 20th and 27th of April, 2023, in Poland.

The project aim: Thanks to the project "Skills for better future", we will develop creative and entrepreneurial attitudes, and the ability to work in a group and in an intercultural environment. These skills are essential in the labor market today. The project is also a great opportunity to share your own experiences and learn from the experiences of others. Thanks to the project, we will be more aware when choosing our career path, more courageous and prudent in making decisions and expressing our opinions. Thus, our chances on the labor market will increase.

Objectives of the mobility: The result of our project will be an increase in the level of creativity and entrepreneurship among the participants of the exchange. Thus, the chances of participants on the labor market will increase, and the experience gained will bear fruit in decisions regarding the future professional career or field of study. Educational materials will be created as part of the "Skills for better future" project.

 

Working language: English

Number of participants: 10+2

 

 Participant requirements:

  • between 15 and 18 years old or (for the group leaders) 18+
  • interested in this topic
  • with a communicative level of English

Important info:

Accommodation, meals, and the program throughout the project are fully reimbursed according to the rules of the Erasmus + program through the project organizer.

Travel costs will be reimbursed to the participant for up to discussed amount.

Each participant is individually responsible for the planning and implementation of the trip.

Extremely important: The participant must keep the travel document to and from the destination and hand it over / send it to the project organizer according to his instructions.

Insurance: Travel insurance is NOT paid by the participants or subsequently reimbursed. Each participant must take out health insurance, which is valid in Poland

How to apply for the project?

Send us your CV (in English) + motivation about why YOU should go to this project at project@youthfullyyours.sk

INFO PACK can be found here: Infopack Skills for better future 20-27.04 (1)

Deadline: selection in progress, apply ASAP

ErasmusPlusO

Hits: 181