Menu Zavrieť

Rural Business Innovation HUB v Rumunsku

Naša cesta do Rumunska sa začala 27. marca, keď sme sa s bratrancom Ivanom vybrali večerným vlakom do hlavného mesta Bratislavy, odkiaľ sme sa plánovali dostať do Rumunska. V meste Targu-Jiu sa konalo stretnutie LTT pre projekt s názvom Rural Business Innovation HUB. 

Počas stretnutia Learning, Teaching, and Training (LTT) sme mali možnosť popustiť uzdu svojej kreativite a vytvoriť vlastný biznis plán. Bola to vzrušujúca výzva, ktorá nás prinútila myslieť inovatívne a rozvíjať nápady prispôsobené vidieckej krajine. Vložili sme svoje srdce do vytvorenia presvedčivej prezentácie, ktorá predviedla naše podnikateľské schopnosti. 

  

Pri skúmaní miestnej oblasti sme navštívili nádhernú vidiecku továreň na čokoládu. 🍫 Byť svedkom remeselnej zručnosti a vášne, ktorá sa spája s vytváraním týchto lahodných dobrôt, bolo skutočne inšpirujúce. Z prvej ruky sme sa dozvedeli o oddanosti potrebnej na vedenie úspešného vidieckeho podnikania a o dôležitosti zachovania kvality a odhodlania.  Ponorení do miestnej kultúry sme mali tiež neuveriteľnú príležitosť navštíviť tradičný Skansen. Bolo to ako vrátiť sa v čase a zažiť bohaté dedičstvo regiónu. Pochopenie silného prepojenia medzi kultúrou a podnikaním vo vidieckych oblastiach bolo cennou lekciou, ktorú budeme vykonávať na našej podnikateľskej ceste. 

  

Počas stretnutia LTT sme absorbovali množstvo vedomostí o tom, ako vybudovať prosperujúce vidiecke podnikanie. Odborníci nás učili o efektívnych stratégiách, marketingových technikách a udržateľných postupoch. Diskusie boli podnetné a získali sme praktické rady, ktoré nás povedú v našom budúcom úsilí. 

Ivan a ja sme odišli z Rumunska s obnoveným pocitom posilnenia a odhodlania. Sme inšpirovaní, aby sme pozitívne ovplyvnili našu miestnu komunitu a podporili rast vidieckych oblastí na Slovensku. Inovačné centrum vidieckeho podnikania nás vybavilo nástrojmi, prepojeniami a znalosťami potrebnými na naplnenie našich podnikateľských snov. 

  

Som veľmi vďačná za túto transformujúcu skúsenosť a nemôžem sa dočkať, kedy uplatním všetko, čo som sa naučil. Inovačné centrum vidieckeho podnikania vo mne zapálilo oheň, aby som prispela k rozvoju vidieckeho podnikania na Slovensku. S vášňou a odhodlaním som presvedčený, že dokážeme skutočne zmeniť a vytvoriť príležitosti pre našu komunitu. 

Hits: 106